Mirė brūkšninio kodo išradėjas Normanas Woodlandas

Publikuota: 2012 m. gruodžio 14 d. penktadienis

Normanas Woodlandas mirė savo namuose JAV valstijos Naujojo Džersio valstijoje, Edžvoterio mieste, sulaukęs 91 metų. Pastaraisiais metais jis sirgo Alzhaimerio liga.

Savo išradimą N. Woodlandas užpatentavo Jungtinėse Valstijose 1952 m. kartu su kolega Bernardu Silveriu. Patentas vėliau buvo parduotas vos už 15 tūkst. dolerių. Šiuo išradimu mokslininkai tikėjosi pagreitinti apsipirkimo procesą.

1974 m. viename iš JAV Ohajo valstijos prekybos centrų buvo nuskaityta pirmoji prekė su tokiu kodu. Greitai naujovė buvo pritaikyta ir Kanadoje.

Pirmajame brūkšniniame kode buvo 12 skaičių (dabar – 13). Jie buvo padalyti į dvi dalis po šešis: iš kairės – gamintojo kodas, o iš dešinės – prekės kodas. Bet kuriame kode buvo 29 šviesūs ir 30 tamsių brūkšnių. Kodas buvo specialiai kuriamas taip, kad jį būtų galima nuskaityti braukiant bet kuria kryptimi.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Ashburn International“ pasirašė sutartį su „PZU Lietuva“

Bendrovė „Ashburn International“ pasirašė sutartį su UAB DK „PZU Lietuva“ diegti mokėjimo terminalus su brūkšninio kodo nuskaitymo funkcija. Jau įdiegtas pirmasis toks įrenginys, o iki liepos pabaigos planuojama jais aprūpinti ir kitus draudimo bendrovės padalinius. skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »