Mobilieji naršytojai internete kasdien praleidžia apie 20 minučių

Publikuota: 2012 m. kovo 5 d. pirmadienis

Lietuvos mobiliųjų įrenginių vartotojai internete per dieną vidutiniškai praleidžia apie 20 minučių ir dažniausiai tikrinasi elektroninį paštą, o rečiausiai – naudojasi bankų internete paslaugomis. Mobiliajame įrenginyje kasdien naršo kas dvyliktas Lietuvos gyventojas. Tai parodė didžiausios Lietuvoje rinkos ir žiniasklaidos tyrimų kompanijos TNS LT atliktas tyrimas.

Besinaudojančių internetu mobiliuosiuose įrenginiuose – išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose – skaičius mūsų šalyje stabiliai auga. Praėjusių metų pabaigoje tokių vartotojų buvo 18 proc. Lietuvoje dvigubai išaugo ir vartojimo dažnumas – praėjusių metų pabaigoje 8 proc. interneto vartotojų, pasitelkę mobiliuosius įrenginiuos, jame naršė kasdien.

„Mobilieji įrenginiai, nemokamas bevielio interneto ryšys, QR kodai ir kiti technologiniai sprendimai pamažu keičia visų vartotojų elgseną. Informaciją apie prekes ar paslaugas galima surasti tuojau pat, esant tiesiog parduotuvėje. Todėl šiai komunikacijos sričiai gamintojai ar paslaugų teikėjai artimiausiu metu turėtų skirti ypatingą dėmesį“, – teigia tyrimų bendrovės TNS LT projektų vadovė Inga Bitinaitė.

Per du paskutinius 2011 m. ketvirčius teigiančių, kad naudojasi išmaniaisiais telefonais skaičius Lietuvoje išaugo nuo 12 iki 20 proc. Tuo metu naudojančių planšetinius kompiuterius gyventojų per tą patį laikotarpį padaugėjo atitinkamai nuo 3 iki 4 proc.

Daugiau nei kas antras mobilusis interneto naršytojas dažniausiai pasitelkia elektroninio pašto funkciją, kuomet 44 proc. mobiliuose įrenginiuose naudojasi paieškos sistemomis, o 40 proc. jungiasi prie socialinių tinklų svetainių. Į rečiausių veiklų mobiliajame įrenginyje trejetuką patenka: bankų internete paslaugos – jas pasitelkia vos 12 proc. mobiliųjų internautų, skelbimų svetainės ir mobiliųjų programėlių atsisiuntimas – atitinkamai po 15 proc. 18 proc. vartotojų.

Absoliučią daugumą, t. y. 66 proc., mobiliųjų naršytojų Lietuvoje sudaro jaunesnio – 15–29 metų – amžiaus gyventojai. Vyrai šia galimybe naudojasi dažniau negu moterys, jie mūsų šalyje sudaro 60 proc. mobiliųjų internautų.

Pranešime pateikiami 2011 m. Kompiuterių ir interneto naudotojų tyrimo duomenys. Tyrime kiekvieną 2011 m. ketvirtį dalyvavo daugiau nei 1500 Lietuvos gyventojų nuo 15 iki 74 metų amžiaus.

TNS LT priklauso tarptautinė tyrimų kompanija TNS Global, kuri turi sukaupusi daugiau nei 60 metų patirtį rinkos tyrimų ir įžvalgų srityje. TNS atstovybės yra įsikūrusios daugiau nei 80-yje pasaulio šalių Europoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje, Azijoje ir Ramiojo vandenyno regione, Afrikoje ir Viduriniuose Rytuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »