Moksleiviai bus mokomi programuoti garaže ir per internetą

Publikuota: 2015 m. gruodžio 9 d. trečiadienis

Didžioji dalis Lietuvos moksleivių norėtų išmokti programuoti ir mano, kad būsimose darbo paieškose šios žinios bus reikalingos. Tai rodo pasaulinės programavimo valandos proga atlikta 12-18 m. amžiaus Lietuvos moksleivių apklausa.

„Microsoft Lietuva“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa atskleidė, kad šiandien išmokti programuoti norėtų net 62 proc. šalies moksleivių (71 proc. berniukų ir 55 proc. mergaičių), o 15 proc. (16 proc. berniukų ir 15 proc. mergaičių) teigia, kad jau moka.

„Tyrimo skaičiai džiugina ir žada gerą ateitį Lietuvai. Dar smagiau, kad programavimu aktyviai domisi ir mergaitės. Turime aktyviai keisti stereotipą, kad tai berniukiškas mokslas. Programavimą reikia pristatinėti, kaip kūrybinį procesą, įgalinantį realizuoti bet kokias savo idėjas ir praversiantį ateities karjeroje. Moksleiviai tai supranta – 65 proc. jų mano, kad, ieškant darbo, programavimo žinios bus reikalingos“, – sako Ainis Kavaliauskas, „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius.

Tiesa, net pusė apklaustų vaikų mano, kad sukurti programėlę ar paprastą žaidimą yra labai sunku. „Vaikai be reikalo baiminasi. Žengti pirmiesiems programavimo žingsniams nereikia net specialių programų ir pasiruošimo, pakanka interneto naršyklės, ir jau per valandą gali gimti visai paprastas žaidimas ar programėlė išmaniajam telefonui“, – teigia A. Kavaliauskas. Pasak jo, puiki vieta startui – specialiai pasaulinei programavimo valandos iniciatyvai parengtos paprastos programavimo pamokėlės, kurioms tereikia tik interneto naršyklės.

Programavimo valandos savaitės proga „Microsoft Lietuva“, bendradarbiaudama su programavimo ir žaidimų kūrimo specialistais „App Camp“ („Mediapark“ dalis), gruodžio 11 d. rengia virtualią programavimo pagrindų pamoką. Pamoka vyks Vilniuje „Green Garage“ technologijų laboratorijoje (Konstitucijos pr. 12).  Į ją kviečiami 8-12 klasių moksleiviai. Kiekvienas programavimo pamokos dalyvis turės savo asmeninį kompiuterį, kuriame su „AppCamp” mokytojo pagalba susipažins su programavimo pagrindais ir parašys pirmąsias programos kodo eilutes. Pertraukėlių metu dalyvių lauks „Green Garage“ esančios technologijos: 3D spausdintuvai, skeneriai, lazeriniai pjaustymo prietaisai ir kitos, bei galimybė pažaisti naujuoju Xbox.

Programavimo pamokėlės bus tiesiogiai transliuojamos ir per internetą „Delfi TV“. Prisijunkite gruodžio 11 d. nuo 9 iki 12 val. Transliaciją įgyvendina „Penki TV“.

Programavimo valandą organizuoja nevyriausybinė organizacija „Code.org“ kartu su daugiau nei 100 partnerių visame pasaulyje per tiksliųjų mokslų savaitę (gruodžio 7–13 d.). Pernai (žr. nuotrauką) ši iniciatyva pasiekė per 100 mln. moksleivių 180 šalių. Šiemet planuojamea kad visame pasaulyje įvyks per 100 tūkst. šios iniciatyvos renginių. „Microsoft“ yra vienas iš iniciatyvos partnerių.

Daugiau informacijos apie „Hour of Code“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »