Nacionalinė saugumo agentūra sukūrė mobilųjį telefoną ypač slaptiems pokalbiams

Publikuota: 2012 m. kovo 6 d. antradienis

Nacionalinė saugumo agentūra (The National Security Agency, NSA), atsakinga už JAV aukštų pareigūnų pokalbių slaptumą, sukūrė itin saugų mobilųjį telefoną su „Android“ operacine sistema. Atrodytų, nieko ypatingo, tiesiog įstaiga dirba savo darbą, tačiau įdomu, kad šis telefonas buvo pagamintas tik iš laisvai rinkoje parduodamų komponentų, o pačią telefono konfigūraciją agentūra paskelbė viešai, taigi visi besidomintys gali pasigaminti analogišką telefoną.

Kol kas pagaminta apie 100 tokių telefonų, pavadintų „Fishbowl“ – akvariumu, matyt norint pabrėžti, jog pokalbių informacija išlieka apribotoje erdvėje. Telefonai išdalinti vyriausybės pareigūnams testavimui, ir atitinka NSA taikomas ypač griežtas informacijos ir ryšio saugumo taisykles, kurios galioja ir JAV Gynybos departamentui. Tuo pačiu, NSA teigimu, jie visai nebrangūs ir paprasti naudoti.


NSA padalinio, Informacijos saugumo užtikrinimo direktorato, kuriame „Fishbowl“ buvo suprojektuotas, vadovės Margaret Salter teigimu, kiekvienas gali pasigaminti tokį telefoną, nes jo specifikacijas paskelbtos internete. „Mūsų planas buvo pirkti tik komercinius, masinės gamybos komponentus ir iš jų sukurti saugų telefoną, kuris, vėlgi, naudotų tik komercinę infrastruktūrą, ir leistų patikimai apsaugoti įslaptintą informaciją. Iki šiol, naudodama paprastą mobilųjį telefoną, ir kalbant apie neviešą informaciją, aš visuomet turėdavau naudoti kodinius žodžius, kas buvo labai nepatogu.“

Vartotojai galės atsisiųsti ir įsidiegti specialią pokalbių kodavimui skirtą programėlę iš JAV gynybos informacinių sistemų agentūros (US Defence Information Systems Agency) programėlių portalo. Tai užtikrins, kad jokia trečia šalis negalės į ją įterpti savo programinio kodo.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »