Nauji „Panasonic“ fotoaparatai: puikių charakteristikų objektyvai, kompaktiški korpusai ir pažangios funkcijos

Publikuota: 2012 m. sausio 16 d. pirmadienis

Kompaktiškumas, puikių charakteristikų objektyvai, pažangios vaizdo fiksavimo ir apdorojimo funkcijos, patogus valdymas – epitetai, kurie lydi naujuosius penkis „Panasonic Lumix“ kompaktinių fotoaparatų šeimos narius.

Naujieji „Lumix DMC-SZ1“ ir DMC-SZ7 išskiria kompaktiško korpuso ir 10 kartų optinio artinimo deriniu, itin ploni „Lumix DMC-FH6“ ir DMC-FH8 gali pasigirti labai šviesiais f2.5 diafragmos objektyvais, o „Lumix DMC-S2“ yra nebrangus, tačiau pažangiomis fotografijos bei HD 720p filmavimo galimybėmis pasižymintis aparatas.

Galingi objektyvai kišeniniame formate

Naujieji „Lumix DMC-SZ7“ ir „Lumix DMC-SZ1“ fotoaparatai yra pirmieji modeliai iš naujos „Lumix SZ“ fotoaparatų serijos. Juose įmontuoti 25 mm plačiakampiai, 10 kartų optinio artinimo (25-250 mm keičiamo židinio nuotolio) tiek fotografuojant, tiek filmuojant funkciją turintys „Leica DC Vario-Elmar“ objektyvai, išlaikant kompaktiškumą, kad abu aparatai būtų patogūs nešiotis kasdien ir neužimtų daug vietos.

„Lumix SZ7“ aparatu su 14,1 mln. taškų MOS jutikliu galima filmuoti 1920x1080 taškų, 1080i standarto įrašus. Jame naudojamas „Light Speed AF“ autofokusavimo mechanizmas veikia itin greitai – reaguoja per maždaug 0,1 sekundės, suteikdamas galimybę spontaniškai įamžinti pro akis bėgančius vaizdus. Tuo tarpu 16,1 mln. taškų CCD jutiklį naudojantis „Lumix SZ1“ vaizdą įrašo 720p raiška.

Abiejuose fotoaparatuose yra du nauji fotografavimo bei filmavimo režimai – miniatiūros efektas („Miniature Effect“) ir panoraminė nuotrauka („Panorama Shot“). Naudojant miniatiūros efektą, antraplanis vaizdas yra suliejamas, o spalvos prisotinamos ir padidinamas kontrastas, kad nuotrauka taptų panaši į  dioramą. Filmuojant su miniatiūros efektu, įrašytas vaizdas atkuriamas 10 kartų pagreitintas.  

O panoraminės nuotraukos režimas padeda sujungti nuosekliai nufotografuotus vertikalius ar horizontalius vaizdus į vieną nuotrauką.

„Lumix SZ7“ ir SZ1 turi ir kūrybiško retušavimo („Creative Retouch“) funkciją su 6 filtrais, galimybę automatiškai sureguliuoti ryškumą ir kontrastą („Auto Retouch“). Fotoaparatuose įdiegtas populiarus „Panasonic“ naudojamas „iA“ („Intelligent Auto“) režimas, kuris automatiškai, priklausomai nuo fotografavimo sąlygų ir objekto, optimaliai sureguliuoja aparato nustatymus, sekantysis automatinio fokusavimo režimas, vaizdo stabilizavimo sistema.

„Lumix SZ7“ ir SZ1 yra 7,6 cm įstrižainės ekranėliai, automatiškai priderinantys ryškumą prie aplinkos, papildomas įkrovimas per USB jungtį, paskirtieji filmavimo įjungimo mygtukai, foninio bei vėjo keliamo triukšmo sumažinimo funkcijos įrašant garsą. „Lumix SZ7“ dar turi galimybę ir sukomponuoti 3D nuotrauką iš 20 nuoseklių kadrų automatiškai išrenkant 2 labiausiai tinkamus.

Itin kompaktiški aparatai su šviesiais objektyvais

Kiti du nauji „Panasonic“ modeliai – 16,1 mln. taškų „Lumix DMC-FH8“ ir 14,1 mln. taškų „Lumix DMC-FH6“ – ploni, kompaktiški ir stilingo dizaino fotoaparatai su pažangiomis fotografavimo funkcijomis. Juose naudojami aukštos klasės 24 mm itin plataus kampo ir šviesūs – f2.5 diafragmos „Leica DC Vario-Summarit” objektyvai, sumažinantys vaizdo iškraipymus, padeda gražiai fotografuoti peizažus ir judančius objektus esant silpnam apšvietimui.

O 5x kartų optinio priartinimo (24-120 mm keičiamas židinio nuotolis) funkcija prideda šiems aparatams universalumo. Be to, naudojant „iA Zoom“ funkciją, galima priartinti vaizdą ir iki 10 kartų su minimaliais vaizdo kokybės praradimais. Vaizdo kokybę padeda užtikrinti „Venus Engine“ sistema, „Sonic Speed AF“ autofokusavimas padeda greičiau nufotografuoti.

Greta aukštos kokybės fotografijų,  „Lumix FH8“ ir FH6 gali ir filmuoti 720p HD raiška. FH8 yra įmontuotas ir filmavimo mygtukas, padedantis greičiau perjungti aparatą iš fotografavimo į filmavimą.

Kaip ir naujieji „Lumix SZ“ serijos aparatai, FH8 ir FH6 turi panoraminių nuotraukų režimą, automatinio ir kosmetinio retušavimo funkcijas, „iA“ režimus, vaizdo stabilizavimo sistemą, o „Lumix FH8“ – ir miniatiūros efektą.

„Lumix FH8“ yra 7,6 cm, o FH6 – 6,9 cm įstrižainės LCD ekranai, automatiškai reguliuojantys šviesumą priklausomai nuo aplinkos. FH8, greta įprasto įkrovimo, dar gali būti įkraunamas ir per USB jungtį.

Esminės, bet pažangiai veikiančios funkcijos

Dar viena „Panasonic“ naujiena – fotoaparatas „Lumix DMC-S2“ yra pritaikytas plačiausiam ratui, įvairiausio lygio fotografijos įgūdžius turintiems vartotojams. Į jo stilingą korpusą sudėtos pagrindinės, bet pažangiai veikiančios funkcijos.

Tai 14,1 mln. taškų raiška, 28 mm plataus kampo „Lumix DC Vario“ objektyvas, galintis optiškai artinti iki 4 kartų, „Sonic Speed AF“ autofokusavimo mechanizmas, „Mega O.I.S.“ vaizdo stabilizavimo sistema, filmavimo 720p HD raiška (1280x720 taškų) galimybės, panoraminių nuotraukų ir automatinio retušavimo funkcijos, „iA“ režimas.

Kadrui sukomponuoti ir užfiksuotiems vaizdams peržiūrėti naudojamas 6,9 cm įstrižainės LCD ekranas.

Priedai įvairesniems rakursams

Kartu su naujais fotoaparatais, „Panasonic“ pristatė ir objektyvų priedus – 4 konverterius, padedančius išplėsti objektyvų galimybes. Šie konverteriai yra suderinami su H-PS14042 (LUMIX G X VARIO PZ 14-42mm/F3.5-5.6 ASPH./POWER O.I.S.) ir H-H014 (LUMIX G 14mm / F2.5 ASPH.) „Panasonic Micro Four Thirds“ standarto „Lumix G“ fotoaparatams tinkančiais objektyvais bei kompanijos gaminamais kompaktiniais aparatais.

„DMW-GWC1 Wide Conversion Lens“ konverteris, kuris užsukamas ant H-PS14042 arba H-H014 objektyvo priekio, padidina apžvalgos kampą (nuo 14 iki 11 mm židinio nuotolio) ir taip padeda sutalpinti į vieną kadrą daugiau, kai fotografuojama uždarose patalpose ar plačius peizažus.

Tuo tarpu „DMW-GTC1 Tele Conversion Lens“ atlieka kiek atvirkštinį darbą – užsuktas ant H-PS14042 objektyvo priekio, padidina jo priartinimo galimybes – nuo 42 iki didžiausio 84 mm židinio nuotolio. Tai pravartu, kai norisi vaizdus užfiksuoti iš arčiau ir nėra galimybių prie jų priartėti.

„DMW-GMC1 Macro Conversion Lens“ konverteris yra skirtas makrofotografijai – fotografuoti H-PS14042 ir H-H014 objektyvais smulkius daiktus iš itin mažo, 14 cm atstumo.

O mėgstantiems vaizdus fiksuoti netipiškais rakursais patiks „DMW-GFC1 Fisheye Conversion Lens“, kuris, derinamas su PS14042 ir H-H014 objektyvais, leidžia išgauti „žuvies akies“ efektą – nufotografuoti išgaubtą, suapvalintais kampais vaizdą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »