Nematomas išmanusis telefonas – reali ir įgyvendinama idėja

Publikuota: 2011 m. gegužės 25 d. trečiadienis

Rinkoje bandant įsitvirtinti išmaniesiems telefonams, dauguma juos peikė dėl jutiklinių ekranų, kiti dėl didelių matmenų ar paprasčiausiai dėl daugybės funkcijų, kurių realaus panaudojimo net neįsivaizdavo. Visgi šiuo metu daugelis naudotojų savo išmaniojo telefono nekeistų į jokį kitą įrenginį, kadangi šis mažas daugiafunkcis prietaisas padeda atlikti daugybę svarbių užduočių.

Atrodytų, šiuo metu jutiklinis ekranas yra nepakeičiamas ir šioje srityje yra pasiekta technologijų tobulėjimo riba, tačiau, ar kada nors pagalvojote apie nematomą telefoną? Kad ir kaip keistai tai skambėtų, tačiau Vokietijos mokslininkai kuria naują sistemą, kuri išmanųjį telefoną leis valdyti tiesiog liečiant delną, todėl tai galima prilyginti nematomam telefonui.

Šios naujos technologijos įgyvendinimui reikia kameros, kuri seka ir fiksuoja piršto judesius liečiant delną, o sukurta programinė įranga analizuoja nufilmuotą vaizdą ir naudodamasi belaidžiu ryšiu siunčia užklausą į išmanųjį telefoną. Dabart ši nauja sistema veikia tik „iPhone“ išmaniajame telefone, tačiau svarbiausia, kad jau dabar galime įsitikinti šiek tiek neįprastu faktu – nematomas telefonas gali egzistuoti.

Naujos technologijos kūrėjai pabrėžia, kad nematomo telefono koncepcija yra puiki tuo, kad asmuo, naudojantis šią sistemą, neturi įsiminti jokių papildomų rankų judesių, kadangi delnas yra tarsi lietimams jautrus ekranas, kuriame visus reikiamus veiksmus reikia atlikti įprastu būdu.

Nematomo telefono prototipą kuriantys „Hasso Plattner“ instituto mokslininkai mano, kad šios technologijos pritaikymas yra platus, o kaip pavyzdį jie pateikia žymiai paprastesnį atsiliepimą į įeinančius skambučius. Pavyzdžiui, atliekant namų buities darbus mūsų rankos kartais būna šlapios ir nešvarios, todėl suskambus telefonui mums pakaktų paliesti savo delną ir atsiliepti į skambutį.

Yra vienas minusas: šiam projektui naudojama nepatogi kamera, kuri kol kas trukdo šią naują technologiją pristatyti plačiajai visuomenei. Tačiau profesorius Patrikas Baudišas (Patrick Baudisch) tikisi, kad ateityje pavyks sukurti mažesnę kamerą, kurią bus galima dėvėti daug patogiau ir nematomo telefono prototipo idėja bus įgyvendinta.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »