Nematomas išmanusis telefonas – reali ir įgyvendinama idėja

Publikuota: 2011 m. gegužės 25 d. trečiadienis

Rinkoje bandant įsitvirtinti išmaniesiems telefonams, dauguma juos peikė dėl jutiklinių ekranų, kiti dėl didelių matmenų ar paprasčiausiai dėl daugybės funkcijų, kurių realaus panaudojimo net neįsivaizdavo. Visgi šiuo metu daugelis naudotojų savo išmaniojo telefono nekeistų į jokį kitą įrenginį, kadangi šis mažas daugiafunkcis prietaisas padeda atlikti daugybę svarbių užduočių.

Atrodytų, šiuo metu jutiklinis ekranas yra nepakeičiamas ir šioje srityje yra pasiekta technologijų tobulėjimo riba, tačiau, ar kada nors pagalvojote apie nematomą telefoną? Kad ir kaip keistai tai skambėtų, tačiau Vokietijos mokslininkai kuria naują sistemą, kuri išmanųjį telefoną leis valdyti tiesiog liečiant delną, todėl tai galima prilyginti nematomam telefonui.

Šios naujos technologijos įgyvendinimui reikia kameros, kuri seka ir fiksuoja piršto judesius liečiant delną, o sukurta programinė įranga analizuoja nufilmuotą vaizdą ir naudodamasi belaidžiu ryšiu siunčia užklausą į išmanųjį telefoną. Dabart ši nauja sistema veikia tik „iPhone“ išmaniajame telefone, tačiau svarbiausia, kad jau dabar galime įsitikinti šiek tiek neįprastu faktu – nematomas telefonas gali egzistuoti.

Naujos technologijos kūrėjai pabrėžia, kad nematomo telefono koncepcija yra puiki tuo, kad asmuo, naudojantis šią sistemą, neturi įsiminti jokių papildomų rankų judesių, kadangi delnas yra tarsi lietimams jautrus ekranas, kuriame visus reikiamus veiksmus reikia atlikti įprastu būdu.

Nematomo telefono prototipą kuriantys „Hasso Plattner“ instituto mokslininkai mano, kad šios technologijos pritaikymas yra platus, o kaip pavyzdį jie pateikia žymiai paprastesnį atsiliepimą į įeinančius skambučius. Pavyzdžiui, atliekant namų buities darbus mūsų rankos kartais būna šlapios ir nešvarios, todėl suskambus telefonui mums pakaktų paliesti savo delną ir atsiliepti į skambutį.

Yra vienas minusas: šiam projektui naudojama nepatogi kamera, kuri kol kas trukdo šią naują technologiją pristatyti plačiajai visuomenei. Tačiau profesorius Patrikas Baudišas (Patrick Baudisch) tikisi, kad ateityje pavyks sukurti mažesnę kamerą, kurią bus galima dėvėti daug patogiau ir nematomo telefono prototipo idėja bus įgyvendinta.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »