„Nokia“ pristatė mobilųjį telefoną „Asha 501“ jutikliniu ekranu

Publikuota: 2013 m. gegužės 10 d. penktadienis

Bendrovė „Nokia“ Indijoje pristatė savo mobilųjį telefoną „Nokia Asha 501“, naudojantį naują programinę platformą.

Šį 99 JAV dolerių kainuojantį telefoną gamintojai siūlys Indijos ir kitų besivystančių šalių rinkoms, kuriose bendrovė siekia įsitvirtinti nebrangių išmaniųjų telefonų nišoje. Tačiau „Nokia Asha 501“ bus galima įsigyti ir Europos šalyse.

„Nokia Asha 501“ yra pirmasis telefonas iš „Asha“ serijos, valdomos naujos programinės platformos. Ją, panaudojusi „MeeGo“ operacinės sistemos elementus ir „Fastlane“ funkciją, sukūrė bendrovė „SmarterPhone“. „Fastlane“ suteikia galimybę atnaujinti informaciją „Facebook“ ir „Twitter“ tinkluose, taip pat prieigą prie taikomųjų programėlių ir kontaktų.

Naujajame telefone naudojama ir „Xpress Browser“ interneto naršyklė, kuri, pasitelkusi „debesies“ technologijas, glaudina interneto tinklalapius siekdama sumažinti siunčiamų duomenų srautą. Vartotojo patogumui „Nokia Asha 501“ ekrane rodomi du darbastaliai: vienas skirtas navigacijai, o kitas pranešimams ir informacijai apie neseniai naudotas programėles, sakoma pranešime.

„Nokia Asha 501“ turi 3 colių įstrižainės jutiklinį 240 x 320 taškų raiškos ekraną, kurio vaizdo elementų tankis yra 133 ppi. Ekranas vienu metu gali reaguoti į dviejų pirštų prisilietimus. Telefone įrengta 3,2 MP fotokamera, 4 GB kaupiklis, „Bluetooth 3.0“ ir „Wi-Fi“ belaidžio ryšio adapteriai, „microSD“ kortelių lizdas. Pranešama, kad „Nokia Asha 501“ gali veikti 2G ryšio tinkluose. Vėliau planuojama išleisti ir šio telefono modelį su 3G ryšio galimybe. Rinkai taip pat bus pateikta ir „Asha 501“ modifikacija su 2 SIM kortelėmis.

„Nokia Asha 501“ yra 99,2 x 58 x 12,1 mm dydžio, sveria 98 g. 1200 mAh baterijos talpos užtenka 17 val. veikti pokalbių režimu ir 48 dienas veikti budėjimo režimu.

Įrenginys bus pradėtas tiekti rinkai birželio mėnesį. Jį bus galima įsigyti 90 pasaulio šalių rinkose.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »