Pakistane blokuojamos „nepadorios“ SMS žinutės

Publikuota: 2011 m. lapkričio 21 d. pirmadienis

Šaltinis: www.itbaze.lt

Pakistano telekomunikacijų administracija išsiuntė mobiliojo ryšio kompanijoms sąrašą žodžių ir posakių, kuriuos draudžiama naudoti rašant SMS pranešimus. Visi sąraše esantys žodžiai turi būti blokuojami.

„Telenor Pakistan“ operatoriaus atstovas papasakojo, kad lapkričio 14–ąją kompanija gavo laišką iš Pakistano telekomunikacijų administracijos, prie kurio pridedamas maždaug 1,5 tūkstančio žodžių ir posakių sąrašas anglų ir urdų kalbomis.

Sąraše yra daug žodžių ir posakių, kurie gali būti laikomi nepadoriais arba įžeidžiančiais, taip pat apibrėžiančių lytinius santykius ir kai kurias kūno dalis. Be to, į juodąjį sąrašą pateko Jėzaus Kristaus vardas.

Pakistane draudžiama bet kokia „prieš islamą nukreipta“ veikla. Šalies valdžia seniai draudžia naudoti „įžeidžiančius“ žodžius eteryje, laikraščių puslapiuose arba internete, neretai pastaruosius blokuodama.

Praėjusiais metais Pakistane už Dievo niekinimą buvo uždraustas „Facebook“, kai paaiškėjo, jog socialiniame tinkle bus surengtas pranašo Mahometas karikatūrų konkursas. Vėliau dėl tų pačių priežasčių buvo užblokuota „YouTube“ interneto svetainė. Maždaug po dviejų savaičių tinklalapiai vėl tapo prieinami pakistaniečiams, tačiau „netinkami“ puslapiai liko užblokuoti.

Įdomu tai, kad „Google Trends“ ir „Google Insights“ servisų statistika byloja, kad pagal pornografinių užklausų kiekį Pakistanas užima pirmąją vietą pasaulyje. Populiariausios šalyje interneto paieškos užklausos – „seksas“, „seksas su vaikais“, „išprievartavimas“, „seksas su gyvūnais“ ir t. t.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Pasas atstos mokėjimo kortelę

Pakistano gyventojai galės atlikti finansines operacijas, naudodamiesi savo identifikacijos kortelėmis. skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »