„Panasonic“ ketina atsisakyti plazminių televizorių gamybos

Publikuota: 2013 m. kovo 19 d. antradienis

Didžiausia pasaulyje plazminių televizorių ir plazminių ekranų gamintoja bendrovė „Panasonic“ ketina per trjus metus atsisakyti šio verslo.

Per artimiausius 3 metus, pradedant nuo kitų finansinių metų, „Panasonic“ planuoja atsisakyti dalies aktyvų, įskaitant plazminių ekranų gamyklą Amagasakio mieste Japonijoje. Pranešama, kad bendrovė jau nurašė gamyklos techninę įrangą. Ši plazminių ekranų gamykla, atidaryta 2009 m., per mėnesį pagamindavo po 330 tūkst. 105 cm įstrižainės plazminių ekranų.

Be to, kaip teigiama, „Panasonic“ nutraukė plazminių televizorių modelių projektavimą. Bendrovės vadovų manymu, ir plazminių, ir skystųjų kristalų televizorių gamyba tuo pat metu yra netikslinga, ypač Japonijoje, kurioje sumažėjo televizorių paklausa.

„Panasonic“ mano, kad televizorius gaminančio bendrovės padalinio pardavimo apimtis nuo 2009–2010 m. iki 2015–2016 finansinių metų sumažės daugiau nei 2 kartus. 2009–2010 m. „Panasonic“ pardavimo apimtis buvo pasiekusi rekordinį daugiau nei 10,5 mlrd. JAV dolerių lygį.

Vis dėlto galutinis sprendimas dėl plazminių ekranų ir televizorių gamybos atsisakymo dar nepriimtas. 2011 m. „Panasonic“ atstovai jau buvo pranešę apie ketinimą sumažinti plazminių televizorių gamybą ir atleisti tūkstantį darbuotojų: tai buvo aiškinama aršios konkurencijos su „Samsung“ ir LG padariniais.

Plazminių televizorių saulėlydis, pasak ekspertų, prasidėjo 2009 metais, kai Japonijos bendrovė „Pioneer“ nutraukė jų gamybą. 2008 m. ji atsisakė ir plazminių ekranų gamybos.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »