„Panasonic“ sukūrė ploniausią 4 kartus didesnės nei „Full HD“ raiškos skystųjų kristalų ekrano matricą

Publikuota: 2012 m. sausio 20 d. penktadienis

Didelės raiškos ekranų technologijų lyderė „Panasonic“ sukūrė 50 cm įstrižainės 4K2K (3840 x 2160 taškų) raiškos „IPS Alpha“ skystųjų kristalų ekrano matricą. Tai yra mažiausias 4K2K raiškos ekranas, jo matricos taškelių tankis, siekiantis 216 taškelių colyje, yra didžiausias, o 3,5 mm storis – mažiausias pasaulyje (remiantis 2012 m. sausio 10 d. „Panasonic“ duomenimis).

„IPS Alpha“ matricos yra tinkamos gaminti itin didelės raiškos ekranus, nes jų taškelio struktūra yra paprastesnė – tai yra vienas ir IPS matricų bruožų, be to, jų kontrastingumo santykis yra didesnis, todėl spalvos ir atspalviai yra perteikiami geriau, bei geriausias pramonėje šviesos perdavimo laipsnis, ką pavyko pasiekti įdiegus unikalią „Panasonic“ technologiją „IPS-Pro“.

4K2K raiškos „IPS Alpha“ matrica naudoja dvi naujas technologijas – taškelių su itin aukštu tempertūros laipsniu struktūrą, bei naują skystųjų kristalų molekulinę nukreipimo technologiją.

Pirmosios esmė – nauja taškelių struktūra, kuri žymiai sumažina elektrinio lauko įtaką, kuris sukuriamas dėl didesnio taškelių tankio. Tai pagerina „IPS Alpha“ matricos šviesos perdavimo rodiklį beveik dvigubai, palyginus su įprastomis struktūromis.

Antroji technologija pagerina skystųjų kristalų nukreipimo lygiagrečioje TFT plokštumoje veikimą.

Šios technologijos leidžia vartotojams praktiškai iš bet kurio kampo (178 laipsnių vertikaliai ar horizontaliai) matyti itin didelės raiškos vaizdą, kuriame esančios plonos linijos ir tekstas ekrane matomos švariai, o kontūrai – ryškūs. Tai padeda perteikti labai natūraliai atrodančius vaizdus su subtiliomis struktūromis ir netgi gylio įspūdžiu.

Tobulėjant technologijoms, plokštieji ekranai dabar jau gali rodyti itin didele raiška, perteikti 3D vaizdą ir būti įvairiausių dydžių. Šių ekranų rinka auga dėl didėjančio jų poreikio vartotojiškiems gaminiams – televizoriams, mobiliesiems įrenginiams, taip pat specializuotuose gaminiuose medicinoje, versle ir švietime.

„Panasonic“ sukūrė daug pirmaujančių technologijų plokščiųjų ekranų srityje. 2008 metais kompanija pademonstravo pirmąjį pasaulyje 150 colių (381 cm) 4K2K (4096 x 2160 taškų) raiškos plazminį ekraną, o vėliau – 2009 metais – ir 103 colių (262 cm) 4K2K (3840 x 2160 taškų) plazminį ekraną. 2010 metais „Panasonic“, bendradarbiaudama su „NHK Science and Technology Research Laboratories“ sukūrė 58 colių (147 cm) 4K2K (3840 x 2160 taškų) raiškos plazminį ekraną.

Šaltinis: pranešimas
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »