Pasaulyje sparčiai daugėja nešiojamosios elektronikos prietaisų

Publikuota: 2016 m. vasario 24 d. trečiadienis

Pasaulinė informacinių technologijų tyrimų bendrovė prognozuoja, kad šiemet į pasaulio rinką bus išleista beveik penktadaliu daugiau nešiojamųjų elektronikos prietaisų nei pernai – iš viso į rinką šiemet turėtų patekti apie 274,6 mln. vienetų nešiojamosios elektronikos. Tai nulems ir susidarančių elektronikos atliekų kiekio didėjimą.

Tarptautinė asociacija „WEEE forumas“ išplatino IT tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Gartner“ prognozes, kurios liudija, kad šiemet nešiojamųjų išmaniųjų prietaisų pardavimai pasaulyje išaugs 18,4 proc. ir pasieks 274,6 mln. vienetų. 2015 metais nešiojamųjų elektroninių prietaisų buvo parduota 232 mln. vienetų.

„Toks spartus į rinką išleidžiamos elektronikos kiekio augimas rodo, kad didės ir susidarančių atliekų kiekis. Turime būt pasiruošę augančioms užduotims“, – sako „WEEE forumo“ narės VŠĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ (EGIO)  bei Gamintojų ir importuotojų asociacijos vadovas Alfredas Skinulis. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad daugėjant nešiojamosios elektronikos atliekų, padaugės ir nešiojamųjų akumuliatorių bei baterijų, kuriuos privalu perdirbti pagal keliamus reikalavimus.

Europos Sąjungos direktyvos, kurių įgyvendinimą Lietuvoje prižiūri Aplinkos ministerija, numato kasmet didėjančias elektronikos ir baterijų atliekų surinkimo užduotis. Vien į nešiojamąją elektroniką montuojamų nešiojamųjų akumuliatorių už 2016 metus ES šalyse teks surinkti net 45 proc. skaičiuojant nuo to kiekio, kiek išleidžiama į ES šalių rinką.

EGIO yra vieninteliai tikrieji WEEE forumo nariai Lietuvoje. WEEE forumas yra asociacija, jungianti 39 elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimo ir perdirbimo sistemas, veikiančias įvairiose Europos šalyse. Forumo misija yra suteikti galimybę bendradarbiavimui tarp įvairių šalių atliekų surinkėjų ir perdirbėjų, dalintis gerąja praktika ir taip didinti organizacijų narių veiklos efektyvumą siekiant ilgalaikės plėtros gerinant aplinkosauginę situaciją. Daugiau informacijos galima rasti čia.

EGIO veikia nuo 2012 metų, yra licencijuota organizacija, kuri vienija daugiau kaip 600 Lietuvos įmonių, importuojančių ir gaminančių elektros ir elektronikos prekes.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Teikiamos nemokamos konsultacijos dėl elektronikos atliekų tvarkymo

Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija (EGIO) bei Gamintojų ir importuotojų asociacija (GIA) suklaidintiems importuotojams pradėjo teikti nemokamas konsultacijas, kad būtų išvengta nesusipratimų ir skaudžių pasekmių. skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »