Planšetinis kompiuteris už 80 litų

Publikuota: 2011 m. liepos 25 d. pirmadienis

Kol „Apple“ bei „Android“ šalininkai rungtyniauja, kas sukurs patį brangiausią planšetinį kompiuterį, Indijoje nuspręsta eiti kitu keliu. Azimas Chašimas Premži, pats turtingiausias Indijos žmogus (jo turtas vertinamas 16 mlrd. JAV dolerių) bei programinę įrangą kuriančios „Wipro Limited“ direktorių tarybos narys, paskelbė savo planus sukurti planšetinį kompiuterį, kuris kainuos vos 80 litų.

„Apple iPad“ kaina Indijoje prasideda nuo 640 dol. (apie 1 600 Lt), o tai neįkandama suma daugumai Indijos gyventojų. Indiškasis planšetinis kompiuteris turėtų tapti prieinamas mokiniams bei kaimiškų vietovių gyventojams. Gamybą planuojama pradėti Bangalore, kompanijos „Wipro Electronic City“ teritorijoje.

A.C. Premžis ruošiasi sukurti indiškojo varianto prototipą iki 2012 m. pradžios. Šiam tikslui pasiekti jis didelį dėmesį skiria nanotechnologijų plėtrai bei komponentų miniatiūrizacijai. Taip siekiama sumažinti energijos suvartojimą ir galutinę produkto kainą. Be to, „Wipro“ jau sudarė kontraktą su belgų nanotechnologijų kompanija „Imec“.

Jei milijardieriaus tikslas bus įgyvendintas, tai galėtų sukelti tam tikrą planšetinių kompiuterių rinkos perversmą. Dabar planšetinių kompiuterių pardavimas Indijoje sudaro apie 1 mln. vienetų per metus. Tokie skaičiai valstybei su 1,3 mlrd. gyventojų – kaip lašas jūroje. Toks didelis gyventojų skaičius bei aktyvus 3G technologijų plėtimasis pavers Indijos rinką tikra aukso gysla gamintojams, kurie sukurs planšetinį kompiuterį už prieinamą kainą.

Šaltinis: tiptop.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »