Pokyčiai televizijos paslaugų rinkoje 2011 metais

Publikuota: 2012 m. liepos 7 d. šeštadienis

Remiantis ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) kasmetine Lietuvos ryšių sektoriaus ataskaita, 2011 m. įvyko svarbių pokyčių televizijos paslaugų rinkoje, kuriuos paskatino artėjantis antžeminės televizijos išjungimas.

Atsižvelgdami į planuojamus pokyčius, dalis nemokamos analoginės antžeminės televizijos žiūrovų iš anksto pasirūpino galimybe matyti mėgstamus kanalus – 2011 m. pastebėtas spartus mokamos televizijos paslaugų abonentų skaičiaus augimas.  Per metus mokamos televizijos abonentų padaugėjo 4,1 proc., ir kaip skelbiama RRT pranešime, tikėtina, kad mokamos televizijos paslaugų abonentų skaičius augs ir kelerius ateinančius metus.

Apibendrinus duomenis, pastebėta, jog tiek visoje elektroninių ryšių rinkoje, tiek televizijos paslaugų rinkoje, ryškėja tendencija, kad vartotojų pasirinkimą lemia ne tik paslaugos kaina, bet ir jos kokybė – 2011 m. beveik 50,6 proc. mokamos televizijos abonentų naudojosi skaitmeninės televizijos paslaugomis.

Ataskaita parodė, kad Lietuvoje ruošiamasi perėjimui prie skaitmeninės televizijos – per 2011 m. mokamos skaitmeninės televizijos abonentų skaičius išaugo daugiau nei penktadaliu – 21,5 proc.

RRT duomenimis, populiariausia mokama skaitmenine televizija 2011 m. buvo palydovinė televizija, nuo jos neatsiliko ir televizija, teikiama naudojant interneto protokolą (IPTV) – jomis metų pabaigoje naudojosi atitinkamai 24,9 proc. ir 24,8 proc. mokamos skaitmeninės televizijos abonentų.

Susisiekimo ministerija primena, kad analoginė antžeminė televizija Lietuvoje bus išjungta spalio 29 d., 3 val. nakties.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Kovas – Klientų mėnuo!

Kovo 19-oji paskelbta Tarptautine kliento diena. Šiemet ji minima 10-ąjį kartą. Ar žinote, kad šios šventės iniciatoriai – Lietuvos verslininkai? Būtent iš Lietuvos šventė paplito po visą pasaulį. Jos tikslas – parodyti dar didesnį dėmesį klientams, padėkoti jiems. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »