Policija pristato elektroninių paslaugų sistemą www.epolicija.lt

Publikuota: 2011 m. spalio 28 d. penktadienis

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos per trisdešimt mėnesių įgyvendino Europos Sąjungos bei Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Viešosios policijos paslaugos „Pranešimų policijai teikimas“ perkėlimas į elektroninę erdvę“ (toliau – „E–policija“). Projekto rezultatas – sukurta Policijos elektroninių paslaugų sistema www.epolicija.lt, kuri gyventojams palengvins ir paspartins pranešimų policijai teikimą, leis sekti pranešimų nagrinėjimo būseną, o policijos pareigūnams padės sutaupyti darbo laiko ir įgalins operatyviau nagrinėti gaunamą informaciją apie teisės pažeidimus.

Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos visuomenei pristato naują elektroninę paslaugą „Pranešimų policijai teikimas“, kuria bus galima naudotis dėka projekto metu sukurtos Policijos elektroninių paslaugų sistemos www.epolicija.lt. Policijos elektroninių paslaugų sistema buvo kuriama ir tobulinama beveik du metus ir visuomenei taps prieinama nuo lapkričio 1–os dienos.

Policijos paslaugas perkėlus į elektroninę erdvę, gyventojai turės galimybę naudotis patogiomis elektroninėmis priemonėmis, galės pasirinkti, kokiu būdu pranešti apie nusikaltimus, įvykius ar kitus teisės pažeidimus policijai. Tai bus galima padaryti užpildant specialias formas interneto svetainėje www.epolicija.lt, siunčiant laišką elektroniniu paštu epolicija@policija.lt arba siunčiant trumpąją žinutę (SMS) ar daugiaformatį pranešimą (MMS) telefonu 8 614 34567.

Be to, pranešimus gyventojai galės teikti tiek anoniminiu būdu, tiek identifikavę savo tapatybę elektroninėmis tapatybės nustatymo priemonėmis. Pastariesiems sistemoje bus lengvai prieinama informacija apie jų pranešimo priėmimą, nagrinėjimo eigą, institucijos, įstaigos ar pareigūno priimtą sprendimą dėl pranešimo. Šią informaciją autorizuotą pranešimą pateikęs asmuo gaus ir elektroniniu paštu bei trumposiomis žinutėmis (SMS).

Projekto „Viešosios policijos paslaugos ‚Pranešimų policijai teikimas“ perkėlimas į elektroninę erdvę“ vadovas Tomas Stankevičius, pažymi, jog sukurta elektroninių policijos paslaugų sistema aktuali ir gyventojams, ir policijos sistemos darbuotojams. „Naudojantis elektroninių policijos paslaugų sistema, gyventojams kai kuriais atvejais nebereikės vykti į policijos komisariatą. Elektroniniu būdu pranešimą policijai jie galės pateikti tiesiog iš namų, darbo ar įvykio vietos. Tuo tarpu policijos darbas taps efektyvesnis, o dėl paslaugų viešumo – skaidresnis“, sako T. Stankevičius.

Projekto įgyvendintojai atkreipia dėmesį, jog naujoji sistema ir telefono numeris 8 614 34567 yra skirti ne skubiajai pagalbai gauti.

Anot Lietuvos policijos generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio, naujoji sistema leis veiksmingiau ir operatyviau organizuoti policijos darbą bei taupyti visų laiką. „Šios paslaugos elektroninėje erdvėje padės sutaupyti policijos pareigūnų ir asmenų, kurie kreipiasi su pranešimais, darbo laiką. Sistemoje gyventojai taip pat galės rezervuoti laiką susitikimui su policijos sistemos darbuotoju ar atšaukti jau suplanuotą susitikimą, tad bus išvengta kartais nemažai laiko atimančių datų ir laiko derinimo procedūrų telefonu“, sako Lietuvos policijos generalinis komisaras.

Jis taip pat pažymi, jog šiuo projektu siekiama prisidėti prie elektroninės valdžios sistemos kūrimo Lietuvoje, išnaudoti informacinių technologijų teikiamas galimybes viešojo sektoriaus paslaugoms plėsti ir tobulinti, gyventojų aptarnavimo kokybei gerinti, visuomenės ir valstybinių institucijų bendradarbiavimui stiprinti ir pasitikėjimui didinti.

Ateityje naujoji sistema bus papildyta ir kitomis policijos elektroninėmis paslaugomis. Jau artimiausiais metais gyventojams bus sudarytos galimybės pateikti policijai elektroninius prašymus, susijusius su ginklais, pirotechnikos priemonėmis, asmens ir turto sauga.

Nuo projekto įgyvendinimo pradžios 2009 m. gegužės mėn., įgyvendinti visi planuoti darbai – išanalizuota ir paruošta sistemos perkėlimo į elektroninę erdvę struktūra, įgyvendinti sistemos diegimo darbai, atlikta bandomoji eksploatacija ir reikalingos korekcijos, apmokyti 134 sistemos naudotojai, 6 administratoriai, o su projekto galimybėmis seminaruose dešimtyje didžiausių Lietuvos miestų susipažino per 400 dalyvių – policijos pareigūnų, valdžios atstovų, gyventojų.

Projektas „Viešosios policijos paslaugos „Pranešimų policijai teikimas“ perkėlimas į elektroninę erdvę“ yra finansuojamas Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo lėšomis pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinimo priemonę Nr. VP2–3.1–IVPK–01 „Elektroninės valdžios paslaugos“. Projekto įgyvendinimui skirta daugiau nei 6 mln. litų. Projektas pradėtas įgyvendinti 2009 m. gegužės mėnesį.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »