RRT skelbia preliminarius elektroninių ryšių rinkos 2011 m. IV ketvirčio duomenis

Publikuota: 2012 m. vasario 28 d. antradienis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia išankstinius 2011 m. IV ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. 2011 m. IV ketvirtį, palyginti su 2011 m. III ketvirčiu, 6 proc. išaugo abonentų, kurie naudojasi mokamos skaitmeninės televizijos paslaugomis, skaičius ir ketvirčio pabaigoje sudarė 335 tūkst. Iš jų 96 tūkst. naudojosi kabelinės ir mikrobangų daugiakanalės televizijos tinklais, 83 tūkst. – televizijos, naudojant IP technologijas (IPTV), 72 tūkst. − skaitmeninės antžeminės televizijos (DVB-T), 84 tūkst. – palydovinės televizijos paslaugomis. Per metus bendras mokamos skaitmeninės televizijos abonentų skaičius išaugo 21 proc. Pajamos, gautos už skaitmeninės televizijos paslaugų teikimą, palyginti su 2011 m. III ketvirčiu, išaugo 7 proc. ir sudarė apie 28,3 mln. Lt.

Preliminariais RRT duomenimis, 2011 m. IV ketvirtį interneto prieigos paslaugų abonentų, naudojančių plačiajuosčio ryšio technologijas, skaičius, palyginti su 2011 m. III ketvirčio pabaiga, išaugo 3 proc., o per metus − 13 proc. ir sudarė 989 tūkst. Į interneto prieigos abonentų skaičių yra įskaityti ir abonentai, prisijungę prie interneto per judriojo ryšio tinklus naudodami kompiuterį, − jų skaičius per ketvirtį išaugo 7 proc. ir sudarė 257 tūkst. Abonentų, naudojančių fiksuotąsias plačiajuosčio ryšio technologijas, skaičius per ketvirtį augo 2,0 proc. ir 2011 m. IV ketvirčio pabaigoje sudarė 732 tūkst.

Plačiajuosčio ryšio skvarba 2011 m. IV ketvirčio pabaigoje pasiekė 30,9 proc. Per ketvirtį ji išaugo 1,1 procentinio punkto, per metus – 3,8 procentinio punkto.

Pajamos, gautos už mažmeninių interneto prieigos paslaugų per plačiajuostę prieigą teikimą, 2011 m. IV ketvirtį, palyginti su 2011 m. III ketvirčiu, išaugo apie 3 proc. ir sudarė 94,8 mln. Lt, įskaitant 17,7 mln. Lt pajamas, gautas iš abonentų, prisijungusių judriuoju telefono ryšio tinklu.

Judriojo telefono ryšio skvarba 2011 m. IV ketvirčio pabaigoje buvo 154,3 proc. (išaugo 0,7 procentinio punkto, palyginti su praeitu ketvirčiu). Abonentų, kurie naudojasi UMTS (trečiosios kartos viešojo judriojo telefono ryšio tinklo) paslaugomis, skaičius išaugo 12 proc. ir sudarė 1201 tūkst. (24 proc. bendro aktyvių judriojo telefono ryšio abonentų skaičiaus).

Pajamos, gautos už viešojo judriojo telefono ryšio tinklo ir paslaugų teikimą 2011 m. IV ketvirtį, palyginti su pajamomis, gautomis 2011 m. III ketvirtį, sumažėjo 3,1 proc. ir sudarė 231,9 mln. Lt, tarp jų – 5,3 mln. Lt paslaugų teikėjų, neturinčių savo tinklo, pajamos (palyginti su praeitu ketvirčiu, sumažėjo 2 proc.).

Judriojo telefono ryšio tinklais teikiamų paketinio duomenų perdavimo paslaugų naudojimas (išsiųstų ir priimtų duomenų kiekis), palyginti su 2011 m. III ketvirčiu, išaugo 27 proc., o palyginti su 2010 m. IV ketvirčiu, išaugo 43 proc. ir sudarė 1945 mln. MB.

Palyginti su 2011 m. III ketvirčiu, fiksuotojo telefono ryšio paslaugų abonentų skaičius sumažėjo 1 proc. ir sudarė 723 tūkst. Bendros pajamos iš viešųjų fiksuotojo telefono ryšio tinklų ir paslaugų teikimo, gautos 2011 m. IV ketvirtį, išaugo 1 proc. ir sudarė 66,8 mln. Lt.

2011 m. IV ketvirtį, palyginti su 2011 m. III ketvirčiu, elektroninių ryšių rinka (vertinant pagal pajamas iš fiksuotojo telefono ryšio tinklo ir paslaugų, judriojo telefono ryšio tinklo ir paslaugų, interneto prieigos, skirtųjų linijų bei kitų duomenų perdavimo paslaugų, fizinių šviesolaidinių (optinių) linijų skaidulų, televizijos paslaugų, radijo ir televizijos programų siuntimo paslaugų teikimo, laidinio radijo veiklos bei iš elektroninių ryšių tinklų sujungimo) beveik nepakito (išaugo 0,1 proc.) ir sudarė apie 598,8 mln. Lt. Palyginti su atitinkamu 2010 m. laikotarpiu, elektroninių ryšių rinka sumažėjo 5 proc.

2011 m. IV ketvirtį investicijos į elektroninių ryšių tinklo infrastruktūrą, palyginti su 2011 m. III ketvirčiu, išaugo 50 proc. ir sudarė 125,2 mln. Lt. Palyginti su 2010 m. IV ketvirčiu, jos sumažėjo 12 proc.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »