RRT stiprina vartotojų apsaugą elektroninių ryšių srityje

Publikuota: 2011 m. lapkričio 11 d. penktadienis

2011 m. lapkričio 11 d. įsigaliojo Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) patvirtinti Elektroninių ryšių paslaugų teikimo taisyklių pakeitimai, kuriais dar aiškiau nustatomos elektroninių ryšių paslaugų vartotojų ir paslaugų teikėjų teisės ir pareigos.

Viena iš pagrindinių naujovių taisyklėse − nustatoma, kad terminuotų sutarčių su vartotojais pradinis terminas būtų ne ilgesnis kaip 24 mėnesiai ir visiems paslaugų gavėjams būtų sudaryta galimybė sudaryti sutartis ne ilgesniam kaip 12 mėnesių terminui.

Taisyklėse taip pat numatyta, kad paslaugų teikėjas privalo įspėti vartotoją apie jam suteikiamo telefono aparato ar kito įrenginio nustatymus, kurie gali veikti be vartotojo žinios ir suteikti informaciją apie tokių nustatymų pakeitimo galimybes.

Taip pat naujose taisyklėse įtvirtinti šie pakeitimai:

• Paslaugų teikėjai privalės skelbti išsamesnę informaciją apie teikiamas paslaugas, o neįgalaus abonento prašymu ir (arba) sutikimu privalės teikti jam informaciją apie neįgaliems abonentams skirtus produktus ir paslaugas.

• Nustatyta tvarka, kad vartotojui, sudariusiam sutartį ir įsigijusiam vadinamąjį prie tinklo „pririštą“ telefono aparatą ar kitą galinį įrenginį ir visiškai už jį atsiskaičius, pareikalavus paslaugų teikėjas privalės nemokamai pakeisti šį galinį įrenginį taip, kad jis, naudodamas sutartyje nurodytą paslaugų teikimo technologiją, veiktų ir kitų paslaugų teikėjų ir operatorių tinkluose arba, vartotojui sutikus, nemokamai pateikti galinio įrenginio konfigūravimo priemones bei instrukcijas, kad vartotojas pats galėtų pakeisti galinį įrenginį.

• Nustatytas naujas įpareigojimas teikėjams užtikrinti, kad abonento pageidavimu jam būtų teikiama informacija apie alternatyvius mažesnius paslaugų įkainius (tarifus), jeigu tokie teikėjo yra taikomi, bei tuo atveju, jeigu paslaugų kredito limitas nenustatytas, nemokamai teikiama informacija apie neįprastą ar labai intensyvų naudojimąsi paslaugomis.

• Taip pat, teikėjas, sutartimi nustatydamas sąlygą, kad perdavus ir (ar) priėmus tam tikrą sutartyje nurodytą duomenų kiekį, mažinama duomenų perdavimo ir (ar) priėmimo sparta ir (arba) padidėja duomenų perdavimo paslaugų kaina, privalo sudaryti galimybę nemokamai sužinoti išnaudotą sutartyje nurodytą perduotų ir priimtų duomenų kiekį bei, baigiantis sutartyje nurodytam duomenų kiekiui, iš anksto įspėti abonentą.

Tikimasi, kad naujosios taisyklės suteiks vartotojams galimybę atidžiau rinktis elektroninių ryšių paslaugas bei aiškiau apibrėš sutartinius santykius tarp paslaugų teikėjo ir vartotojo.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »