„Samsung“ sukūrė akis apsaugančią programėlę

Publikuota: 2016 m. balandžio 25 d. pirmadienis

Kompanija „Samsung“ pristatė programėlę „Samsung Safety Screen“ padedančią vaikams ir suaugusiems, pasirinkti tinkamiausią žiūrėjimo į mobiliojo įrenginio ekraną atstumą ir taip leidžiančią apsaugoti savo akis. 

„Samsung Safety Screen“ programėlėje yra pažangi veido atpažinimo funkcija. Kai planšetė ar išmanusis telefonas laikomas per mažu atstumu nuo akių, pasirodžius simboliniam programėlės paveikslėliui, ekranas užrakinamas. Įrenginiu neleidžiama naudotis iki tol, kol vaikas arba suaugęs nepasirenka tinkamo žiūrėjimo atstumo. „Samsung Safety Screen“ iš „Google Play“ parduotuvės gali nemokamai parsisiųsti visi „Android“ įrenginių savininkai. Beje, tėvai šią programėlę gali apsaugoti slaptažodžiu.

„Akivaizdu, kad įvairūs elektroniniai prietaisai, tokie kaip mobilieji telefonai ar planšetiniai kompiuteriai, yra populiarūs ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų tarpe, naudojančių juos ir pramogų, ir mokslų tikslais. Pastebime, kad planšetinių kompiuterių daugėja net ir mokyklose. Dėl šios priežasties, siekdama apsaugoti vaikų, o taip pat ir suaugusiųjų akis, kompanija „Samsung“ pristatė visiems prieinamą „Samsung Safety Screen“ programėlę, primenančią laikyti įrenginį akims saugesniu atstumu,“ – sakė Simonas Skupas, „Samsung Eectronics Baltics“ Lietuvoje vadovas.

„Šiais laikais vaikų, nuo mažų dienų išmokstančių naudotis mobiliaisiais prietaisais, regėjimas iš tiesų yra didesniame pavojuje. Žmogaus iki 16 metų amžiaus akys tebesiformuoja, o jų raumenys greitai pavargsta. Ypač vaikų, o taip pat ir suaugusių regėjimui kenkia maži ekranai“, – sakė vaikų ligų gydytoja Asta Ruibienė. Jos teigimu, labai svarbu, kad tėvai atkreiptų dėmesį, kiek laiko ir kaip jų vaikai naudoja mobiliuosius įrenginius. O įvairi profilaktika, kaip dažnos pertraukėlės, žiūrėjimas į tolį ar apsauginės programėlės įrenginiuose, labai sveikintinas dalykas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »