Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Publikuota: 2017 m. birželio 21 d. trečiadienis


Iš kairės prof. Eugenijus Norkus, dr. Ina Stankevičienė, dr. Aldona Jagminienė ir dr. Loreta Tamašauskaitė-Tamašiūnaitė

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras (FTMC), vykdydamas mokslinius tyrimus ir eksperimentinės plėtros darbus technologijų srityje sėkmingai bendradarbiauja su įmonėmis iš įvairių pasaulio šalių. Viena tokių – Silicio slėnio (JAV, Kalifornija) kompanija „Lam Research Corporation“, kuri specializuojasi puslaidininkinių technologijų kūrimu bei tobulinimu ir šioje srityje užima vieną pirmaujančių vietų JAV rinkoje.

10-ies JAV ir 4-ių Japonijos patentų bendraautorio, chemijos profesoriaus akademiko Eugenijaus Norkaus vadovaujama FTMC mokslininkų grupė šiai Silicio slėnio bendrovei tiekia savo kuriamas ir tobulinamas cheminio metalų nusodinimo technologijas.

„Kuriamų technologijų paskirtis – dielektriko, puslaidininkio, rečiau metalo, paviršių padengti ypatingo švarumo ir taisyklingos kristalinės struktūros reikiamo metalo sluoksniu (pvz., kobaltu, variu, sidabru, auksu, ruteniu, platina, paladžiu ir kt.) ar metalų lydiniu. „Lam Research Corporation“ mūsų sukurtas technologijas daugiausia naudoja gamindama įrangą mikroelektronikai, elektronikos prietaisams. Bendradarbiavimas yra intensyvus, mokslinių projektų ir teikiamų paslaugų vertė per pastaruosius 4 metus siekia virš 600 tūkst. JAV dolerių. Anksčiau toje pačioje srityje esame bendradarbiavę ir su Japonijos kompanijomis „Toyota Motors Corporation“ ir „Ebara-Udylite“. Bendri kontraktai su šiomis įmonėmis siekia 1,5 mln. JAV dolerių“, – sako prof. E. Norkus, kurio tyrinėjimai ir eksperimentinės plėtros veikla 2000 ir 2015 m. įvertinti Lietuvos mokslo premijomis.

„Labai džiaugiamės ir didžiuojamės šiais projektais, kurie ne tik stiprina Centro veiklą skatina verslo ir mokslo sinergiją, bet ir įrodo, jog Saulėtekio slėnis yra pajėgus kurti technologijas ir pačiam Silicio slėniui bei vystyti pasaulinio lygmens novacijas. Du „Lam Research Corporation“ aukštas pareigas užimantys atstovai – vyresnysis viceprezidentas ir vyriausias technologas Dr. David Hemker bei technologijų vystymo vyresnioji direktorė Lubab Sheet – yra FTMC Tarptautinės patarėjų tarybos nariai. Jų konsultacijos leidžia tiesiogiai ir betarpiškai pajusti Silicio slėnio technologijų pulsą bei jų vystymosi tendencijas“, – teigia FTMC direktorius Gintaras Valušis.

Fizinių ir technologijos mokslų centras – didžiausia mokslinių tyrimų įstaiga Lietuvoje. Čia vykdomi moksliniai tyrimai, skirti aukštųjų technologijų plėtrai ir žinių ekonomikos kūrimui Lietuvoje ir pasaulyje, kuriami nauji prototipai ir paslaugos, modernios pramonės programos, taip pat sudaromos sąlygos verslui. FTMC dirba 670 darbuotojų, studijuoja 75 doktorantai. Per savo veiklos metus FTMC įvykdė daugiau nei 400 verslo užsakymų ir padėjo daugiau nei 100 įmonių įgyvendinti jų verslo tikslus.

 

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »