„Sharp“ paskelbė atsisakanti planšetės „Galapagos“ gamybos

Publikuota: 2011 m. rugsėjo 19 d. pirmadienis

rekyboje liks tik vienas „Galapagos“ planšetinis kompiuteris – 7 colių modelis. Kitaip nei 5,5 ir 10,8 colių planšetės, kurios pasirodė 2010-ųjų gruodį, 7 colių modelis buvo pristatytas šių metų rugpjūtį ir kol kas jį galima įsigyti tik Japonijoje.

„Sharp“ neskelbia, kiek planšečių buvo parduota per 9 mėnesius, kol įrenginiai buvo rinkoje. Tačiau kompanijos atstovai teigia, kad „Sharp“ pasiekė prieš „Galapagos“ išleidimą sau iškeltus tikslus.

Japonijos kompanija „Sharp“ paskelbė nutraukianti dviejų „Galapagos“ planšetinių kompiuterių gamybą. Rinkos ekspertai tai įvardija kaip dar vieną „iPad efekto“ auką.

Kaip jau minėta, rinkoje šis gaminys išsilaikė 9 mėnesius, t. y. ilgiau, nei „HP TouchPad“ gaminių linija, nepaisant to, jog jo pardavimai buvo mažesni. Kompanijos sprendimas rinkos ekspertų nestebina, kadangi net pačioje Japonijoje – „Sharp Galapagos“ gimtinėje – „iPad“ užima 64, 8 procentus planšečių rinkos. Logiška, jog dėl likusios erdvės konkuruoja pernelyg daug kompanijų.

Pirmoji pasitraukimų iš rinkos bangą inicijavo HP, nutraukusi savo „Touch Pad“ pardavimą praėjus vos kelioms savaitėms po pristatymo. Po to vykęs kompiuterio višpardavimas sukėlė nemažą sujudimą rinkoje ir kuriam laikui planšetė pagal pardavimus atsidūrė antroje vietoje po „iPad“. Tą paskatinusios aplinkybės, žinoma, buvo neįprastos, tačiau pademonstravo, jog kai kuriais atvejais pirkėjai mielai pirktų planšetinį kompiuterį, kuris neturi „Apple“ logotipo.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »