Silicio slėnio ekspertams patiko lietuvių sumanymai

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 29 d. šeštadienis

Šaltinis: ucc.lt

Iki šiol perspektyviausi projektai ir jų kūrėjai būdavo surenkami tokiuose renginiuose kaip „StartUp monthly”, „StartUp Sauna”, „StartUp weekend” iš aplinkinių regionų iš viso pasaulio, o toliau darbas vykdavo pačiame Silicio slėnyje. Bėgant laikui Silicio slėnio vystymo specialistai pastebėjo, kad prie pasiekiamų puikių rezultatų atsirado ir negatyvių dalykų. Pavyzdžiui, padidėjo darbo jėgos ir nekilnojamojo turto kaina pačioje Kalifornijoje, nes iš viso pasaulio į Silicio slėnį suvažiuoja „išprotėję“ ir įsisvajoję projektų vystytojai bei profesoriai, kurie su didžiuliais lūkesčiais stengiasi įsitvirtinti San Chose.

Šiuo metu Silicio slėnio vadovybė bando keisti savo veiklos strategiją, palikdami „naujokus“ dirbti savo šalyse, savo bendravimo kultūrose, neištraukiant jų iš produkto gamybinės ekostruktūros. Taip į moderniąsias technologijas investuojantys verslininkai gali mažesnėmis sąnaudomis sužinoti investicijų objekto perspektyvas, nes idėjų autoriai savo šalyse jau turi kontaktų tinklą ir gali greičiau bei pigiau išsukti ir ištestuoti bandomąją produkto versiją.

Nauja Silicio slėnio vizija – investuoti ne tik į idėją ir ją kuriantį kolektyvą, bet ir į galimybę realizuoti projektus jų pirminėje sukūrimo aplinkoje. Tokiu būdu lietuviai, pristatantys savo idėjas Silicio slėniui galės savo projektus įgyvendinti Lietuvoje ir taip kurti naują, aukštųjų technologijų ir inovacijų rinką mūsų šalyje, o ne už jos ribų.

„Užupis Creative Cluster” vadovas Vytautas Ratkevičius Silicio slėnyje susipažino ir pradėjo bendradarbiauti su Jorge Zavala – Silicio slėnio technologijų verslo akseleratoriaus vadovu San Chose mieste.

Silicio slėniui buvo pristatyti du lietuvių inovacijų projektai: „Užupis Creative Cluster“ simuliatorius „Serious games for jails” ir Šarūno Grigaliūno projektas – nauja neįgaliesiems sukurta transporto priemonė. Konferencijos, vykusios nuotoliniu būdu, metu, Š. Grigaliūno projektas pusės valandos bėgyje gavo ir techninius patobulinimus, ir investuotojus, ir projekto vystymo partnerius. „Silicio slėnio ekspertai dirba greitai ir efektyviai. Džiaugiuosi, kad pagaliau ir Lietuva yra įtraukta į globalių inovacijų kūrimo rinką,” – džiaugėsi Š. Grigaliūnas.

Nauja Silicio slėnio strategija Lietuvai yra itin palanki ir ypač jauniems moderniųjų technologijų kūrėjams, kuriems itin sudėtinga rasti investavimą, kad ir skaitmeninių pramogų sektoriuje.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »