Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Publikuota: 2017 m. liepos 13 d. ketvirtadienis

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą  ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje.

Buvo tirtos 60 šalių, vertinant, kiek šalims pavyko pasiekti skaitmeninės ekonomikos srityje ir kaip jos sekasi integruoti naujas galimybes į  visuomenės gyvenimą. Indeksas buvo nustatomas pagal 4 rodiklius: Prieiga prie interneto ir infrastruktūros plėtra, Skaitmeninių technologijų paklausa tarp vartotojų, Valstybės politika, įstatymai ir ištekliai, Inovacijos ir investicijos į technologijas.

Tyrimo rezultatai parodė, kad skaitmeninės ekonomikos srityje lyderiauja Singapūras, Didžioji Britanija, Naujoji Zelandija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Estija, Honkongas, Japonija ir Izraelis.

Sulėtėjusio augimo tempo šalimis įvardintos dauguma Vakarų Europos šalių, Skandinavijos šalys, Australija ir Pietų Korėja. Perspektyviomis – Kinija, Kenija, Rusija, Malaizija, Filipinai, Indonezija, Brazilija, Kolumbija, Čilė, Meksika. Tarp šių šalių pateko ir Lietuva.

Nors minėtose šalyse skaitmenizavimo lygis gana mažas, tačiau šalys demonstruoja aktyvų augimo tempą. Galiausiai, probleminėmis šalimis, kurių skaitmenizavimo lygis žemas, o augimo  tempai taip pat maži, pavadintos Pietų Afrika, Peru, Egiptas, Graikija ir Pakistanas.

Tyrimas taip pat parodė, kad pagrindinis skaitmenizavimo sėkmės raktas – visuomenės pasitikėjimas. Aušto skaitmenizavimo lygio šalių piliečiai labiau pasitiki technologijomis ir labiau toleruoja techninius nesklandumus, pasitaikančius naudojantis interneto paslaugomis ar per internetą atliekant finansines operacijas.

Šaltinis: https://newsroom.mastercard.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »