Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Publikuota: 2017 m. liepos 13 d. ketvirtadienis

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą  ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje.

Buvo tirtos 60 šalių, vertinant, kiek šalims pavyko pasiekti skaitmeninės ekonomikos srityje ir kaip jos sekasi integruoti naujas galimybes į  visuomenės gyvenimą. Indeksas buvo nustatomas pagal 4 rodiklius: Prieiga prie interneto ir infrastruktūros plėtra, Skaitmeninių technologijų paklausa tarp vartotojų, Valstybės politika, įstatymai ir ištekliai, Inovacijos ir investicijos į technologijas.

Tyrimo rezultatai parodė, kad skaitmeninės ekonomikos srityje lyderiauja Singapūras, Didžioji Britanija, Naujoji Zelandija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Estija, Honkongas, Japonija ir Izraelis.

Sulėtėjusio augimo tempo šalimis įvardintos dauguma Vakarų Europos šalių, Skandinavijos šalys, Australija ir Pietų Korėja. Perspektyviomis – Kinija, Kenija, Rusija, Malaizija, Filipinai, Indonezija, Brazilija, Kolumbija, Čilė, Meksika. Tarp šių šalių pateko ir Lietuva.

Nors minėtose šalyse skaitmenizavimo lygis gana mažas, tačiau šalys demonstruoja aktyvų augimo tempą. Galiausiai, probleminėmis šalimis, kurių skaitmenizavimo lygis žemas, o augimo  tempai taip pat maži, pavadintos Pietų Afrika, Peru, Egiptas, Graikija ir Pakistanas.

Tyrimas taip pat parodė, kad pagrindinis skaitmenizavimo sėkmės raktas – visuomenės pasitikėjimas. Aušto skaitmenizavimo lygio šalių piliečiai labiau pasitiki technologijomis ir labiau toleruoja techninius nesklandumus, pasitaikančius naudojantis interneto paslaugomis ar per internetą atliekant finansines operacijas.

Šaltinis: https://newsroom.mastercard.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“, kurios įkūrėjas Charles Simonyi kadaise pats dirbo „Microsoft“. skaityti »

Svarstyklės praneš apie pavojų gyvybei

Įsivaizduokite – atsistojate ryte ant svarstyklių, o jos ne tik parodo, kiek pakito jūsų svoris nuo tada, kai svėrėtės paskutinį kartą, bet ir atsiunčia įspėjamąjį signalą: „Užsiregistruokite pas gydytoją“. skaityti »

Išmaniosios technologijos – sveikam ir patogiam senėjimui

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas drauge su KTU atlieka tyrimus, kurie įvardins senyvų žmonių galimybes savarankiškai gyventi savo namuose ir leis sukurti tam reikalingas informacinių ryšių priemones bei technologijas. skaityti »

Išmanusis tvarstis – ne mokslinės fantastikos produktas

Išmaniojo tvarsčio projekto atsiradimui turėjo įtakos rinkos poreikis turėti universalią, efektyvią, įvairioms žaizdoms gydyti skirtą priemonę, kuri būtų nebrangi, plačiai prieinama, tinkama naudoti sudėtingomis sąlygomis. skaityti »

Planšetę „Samsung Galaxy Tab S3” jau galima įsigyti ir Lietuvoje

Lietuvos gyventojai jau gali įsigyti naujausią „Samsung“ planšetę „Galaxy Tab S3“. skaityti »

„Amazon“ vadovas išbandė milžinišką robotą

Būdamas milžiniško roboto viduje J. Bezos valdė roboto rankas savo rankose laikydamas du valdymo pultus. skaityti »

Virtualiosios realybės rinka sparčiai augs

Anot ekspertų, pasaulinė papildytosios realybės ir virtualiosios realybės rinka iki 2020 m. pasieks 66,68 mlrd. dolerių. skaityti »

Ar fizinių parduotuvių laukia mirtis?

Vilniuje vykusioje didžiausioje elektroninės komercijos konferencijoje – atsakymai apie rinkos ateitį skaityti »

R.Dargis: Robotai leis žmonėms būti labiau žmogiškais

Pasaulio miestuose jau gyvena daugiau žmonių nei kaimuose, sparčiai tobulėjančios technologijos keičia ne tik logistikos bei gamybos grandines, bet ir darbuotojus gamyklose. skaityti »