Socialinių tinklų karta: ką jie turi, ko neturėjo kiti?

Publikuota: 2016 m. sausio 29 d. penktadienis

Socialiniuose tinkluose praleidžiama vis daugiau laiko. Jaunesniosios kartos atstovai užaugo žiūrėdami „Youtube“ vaizdelius bei bendraudami su draugais „Facebook“. Šiandien vos į mokyklą pradėję vaikščioti vaikai čia jau turi susikūrę savo paskyras ir aktyviai jomis naudojasi. Tačiau kokias iš tiesų galimybes tai suteikia jaunimui?

Drąsesni ir labiau prisitaikantys

Pasak Mykolo Romerio universiteto profesoriaus, psichologo Gedimino Navaičio, jaunesnioji karta yra kur kas labiau imlesnė naujovėms. „Po Nepriklausomybės atkūrimo gimę jaunuoliai visą gyvenimą gyveno itin greitai besikeičiančių technologijų aplinkoje. Jiems beaugant, kompiuteriai ir telefonai pasikeitė ne vieną kartą. Dėl šios priežasties jiems lengviau prisitaikyti prie mus vis pasiekiančių naujovių,“ – kartos ypatumus vardijo pašnekovas.

Kaip pagrindinę šių dienų jaunimo savybę profesorius išskyrė jų laisvumą: „Internetas yra laisva, demokratinė erdvė, kur cenzūra yra sunkiai įsivaizduojama. Augdami tokioje erdvėje, žmonės tampa laisvesni, atviriau reiškia savo nuomonę, labiau įsitraukia į socialines iniciatyvas. Bendravimas tampa atviresnis, o tai ypač padeda uždaresniems, sunkiau realybėje bendraujantiems jaunuoliams. Virtuali erdvė jiems neatrodo tokia baugi, ir joje jie greičiau išmoksta reikalingų bendravimo įgūdžių“.

Informacija pagal poreikį

Tarp jaunimo gerai žinomas įvairių vaizdo klipų kūrėjas, šiuo metu socialiniame tinkle „Facebook” turintis per 56 tūkst. sekėjų, Omantas Jokubaitis sako, kad didžiausias socialinių tinklų privalumas yra ne pernelyg dažnas asmeninio gyvenimo demonstravimas, o galimybė greitai susisiekti su žmonėmis, kurių esi senokai nematęs ar neturi jų telefono numerio. „Pavyzdžiui, aš pats nesu linkęs dalinti savo asmeninio telefono numerio kam papuola, tad socialiniai tinklai tampa vienintele priemone kaip su manimi susisiekti. „Messenger“ ar kitos susirašinėjimui skirtos programėlės telefone juk nemokamos ir kol telefonas įjungtas, tol matau, kas man rašo“, – teigė pašnekovas.  

Paklaustas, ar įsivaizduoja gyvenimą be paskyros „Facebook“, O. Jokubaitis atsakė teigiamai, nes asmeninį gyvenimą sieti su šiuo tinklu ir taip vengia. Tačiau yra kitų kanalų, kurie jam atrodo labai naudingi. „Nežinau, ar galėčiau įsivaizduoti gyvenimą be „Youtube“. Šiuo metu ten sutalpinta labai daug informacijos bei pagalbos įvairiems atvejams“, – prisipažino jis.  

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »