Teisminį procesą spartins startuojantis advokato profesinio laiko užimtumo modulis

Publikuota: 2012 m. sausio 19 d. ketvirtadienis

Advokato atostogos, paskirti teismo posėdžiai, darbinės išvykos (komandiruotės) ir net liga nuo šiol bus matomi teisėjams – teismų informacinėje sistemoje LITEKO startuoja advokato profesinio laiko užimtumo modulis.

Naujo duomenų modulio paskirtis – sudaryti advokatams ir jų padėjėjams galimybę informuoti teisėjus apie savo profesinio laiko užimtumą. Startavus šiam elektroniniam įrankiui tikimasi paspartinti bylų nagrinėjimo procesą, efektyviau skiriant posėdžių datas, ypač tais atvejais, kai bylos skiriamos advokatui nedalyvaujant.

„Nuo šiol sprendimai dėl posėdžių datos ar bylos nagrinėjimo atidėjimo bus lengviau priimami ir aiškiai pagrįsti“, – mano Advokatų tarybos pirmininkas Leonas V. Papirtis. Tiesa, pasak advokatūros vadovo, elektroniniu būdu teikti profesinio laiko užimtumo informaciją advokatams nėra privaloma, tačiau savo vardą prieš klientus saugantiems, pirmininko nuomone, aktualu kuo anksčiau informuoti teisminiam procesui vadovaujančius teisėjus apie savo darbotvarkes.

Advokato laiko užimtumo modulis – pirmas bendras Lietuvos advokatūros ir LITEKO sistemą administruojančios Nacionalinės teismų administracijos projektas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Nuo sausio 1 d. bankroto administratorius įmonėms atrenka kompiuterinė programa

Nuo 2015 m. sausio 1 dienos bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių administratoriai atrenkami naudojantis kompiuterine programa. Programa užtikrins skaidrumą ir nešališkumą skiriant administratorių įmonei ir palengvins teismų darbą. skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »