Telekomunikacijų srityje Lietuva – viena iš Europos lyderių

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 3 d. ketvirtadienis

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Vilniuje viešinčiu Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (TTS) generaliniu sekretoriumi Houlinu Zhao. Lietuvai tapus TTS Tarybos nare, TTS vadovas pirmą kartą su vizitu lankosi mūsų šalyje.

„Europoje esame vieni iš telekomunikacijos lyderių, ir tai įpareigoja mus nuolatos siekti pažangos informacinių ir ryšių technologijų srityse“, – pokalbio metu sakė premjeras A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovas džiaugėsi, kad praėjusiais metais Lietuva tapo TTS Tarybos nare, ir tai liudija mūsų šalies pažangą kuriant, plėtojant ir diegiant inovacijas. Lietuva regionuose sėkmingai įgyvendino RAIN projektą – interneto tinklas sujungė beveik tūkstantį mokyklų ir per pusę tūkstančio bibliotekų, prieigą prie interneto gavo 300 tūkstančių gyventojų. Lietuva išsiskiria greitu ir patikimu interneto ryšiu, naujausia 4G technologija prieinama 80-yje procentų šalies teritorijos.

H. Zhao padėkojo Lietuvai už paramą TTS generalinio sekretoriaus rinkimuose ir aukštai įvertino mūsų šalies pasiekimus plėtojant ryšių ir informacines technologijas: „Lietuvos pasiekimai yra įspūdingi, ypač mobiliojo ryšio ir interneto plėtros srityje“. TTS generalinis sekretorius paskatino ir toliau didelį dėmesį skirti informacinių technologijų taikymui, ypač švietime.

Šiuo metu TTS yra didžiausia pasaulinė telekomunikacijų organizacija, vienijanti 192 valstybes nares. TTS yra viena seniausių tarptautinių organizacijų, šiais metais švenčianti 150-metį.

Lietuva narystę TTS atkūrė 1991 metais, o pernai spalio mėnesį TTS Aukščiausioje plenarinėje konferencijoje buvo išrinkta į TTS Tarybą 2015-2018 metų kadencijai.

Narystės TTS svarba yra ypatinga tuo, kad šioje organizacijoje tarptautiniu mastu paskirstomas radijo dažnių spektras ir geostacionariųjų palydovų pozicijos – riboti ištekliai, be kurių neįmanoma telekomunikacijų veikla, rengiami elektroninių ryšių ir informacinės visuomenės plėtros planai, todėl dalyvavimas TTS veikloje yra būtinas šaliai, aktyviai vystančiai elektroninius ryšius, kuriančiai žinioms imlią informacinę visuomenę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Premjeras sveikina LEU rektorių jubiliejinio gimtadienio proga

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Vyriausybės vardu sveikina Lietuvos edukologijos universiteto rektorių Algirdą Gaižutį 75 metų jubiliejaus proga, pažymėdamas jo aktyvią ir kūrybingą mokslinę veiklą, reikšmingus darbus, svarbius Lietuvos valstybei, mokslui, švietimui ir... skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »