Tyrimas, kaip tautiečiai renkasi naują telefoną

Publikuota: 2016 m. gruodžio 19 d. pirmadienis

Pagal kokius kriterijus tautiečiai renkasi naują telefoną? Kokioms techninės savybės svarbiausios? Kiek svarbi įrenginio spalva? Tai ir dar daugiau atskleidė naujausia tyrimų bendrovės „GfK Retail and Technology“ ir kompanijos „Samsung“ atlikta apklausa. Taigi, svajonių išmanusis – koks jis?

Naujas telefonas kas dvejus metus

Apklausos duomenys parodė, kad 35 proc. Lietuvos gyventojų naują išmanųjį telefoną perka kas dvejus – trejus metus. Kiek mažiau, 30 proc., telefoną įsigyja dažniau nei kas dvejus metus. Kaip teigia Simonas Skupas, „Samsung Electronics Baltics“ vadovas šalyje, rezultatai atspindi ir pasaulines tendencijas – naujas išmanusis keičiamas vidutiniškai kas 2-3 metus.

Pašnekovo teigimu, nemažai įtakos šiai tendencijai turi šalies mobiliųjų operatorių pasiūlymai, kuomet vartotojams siūloma įsigyti naują telefoną išsimokėtinai, kartu su tam tikru paslaugų paketu. Dažniausiai minimalus tokio pasiūlymo laikotarpis – dveji metai.

Baterija – gyvybiškai svarbu

Tyrimas taip pat atskleidė, kad net 92 proc. žmonių vienas svarbiausių dalykų, renkantis naują telefoną – baterijos tarnavimo laikas. Toks rezultatas mažai ką stebina: telefonų ekranai didėja, naudojamės įvairiomis programėlėmis, naršome internete, žaidžiame vis daugiau baterijos resursų reikalaujančius žaidimus. Negana to, telefonai plonėja, kas reikalauja, kad ir pati baterija būtų plonesnė.

„Poreikis ilgam baterijos gyvavimo laikui jau ne vienerių metų tendencija. Ne veltui, gamintojai stengiasi įdiegti vis didesnės talpos akumuliatorius, greito ar bevielio įkrovimo funkcijas. Juk kokia nauda iš mobilaus telefono, jei didžiąją laiko dalį šis turi būti prijungtas prie laido“, – apklausos rezultatus aiškina S. Skupas.

Svarbiausia techninės savybės

Dar vienas prioritetas, renkantis telefoną – jo greitis. Šią savybę, kaip svarbiausią, nurodė net 91 proc. tautiečių.  Mūsų dienomis įrenginys turi būti pakankamai galingas, kad leistų atlikti kelias užduotis vienu metu, sparčiai atvertų programas, nestrigtų. Juk šiandien įvairiose situacijose išmanusis atstoja ir kompiuterį.

Trečioje vietoje tarp svarbiausių telefono savybių – ekrano kokybė. Šį atsakymą rinkosi net 86 proc. respondentų.  Ketvirta svarbiausia savybė – kamera, tai prioritetas net  85 proc. visų apklaustųjų. Įdomu tai, jog telefono techninėms savybėms vartotojai skiria daugiau dėmesio nei įrenginio išvaizdai. Pavyzdžiui, telefono spalvą, kaip svarbiausią savybę nurodė 30 proc. respondentų.

S. Skupo teigimu, visi išvardinti techniniai kriterijai pasirinkti ne atsitiktinai, juk gyvename socialinių tinklų ir skaitmeninio turinio laikais. Su vienu išmaniuoju įrenginiu tikimės patogiai peržiūrėti vaizdo medžiagą, padaryti profesionalios kokybės nuotraukų, naudotis navigacija, greitai rasti reikiamą informaciją, atsakyti į elektroninius laiškus, visus šiuos veiksmus atlikti, bet kada ir greitai. 

Taigi, panašu, kad geidžiamiausias Lietuvos gyventojo telefonas turi pasižymėti ilgai veikiančia baterija, būti greitas, turėti kokybišką ekraną ir daryti aukštos kokybės nuotraukas.

Apie tyrimą

Rugpjūčio mėnesį atliktoje apklausoje dalyvavo 2 107 15–74 metų amžiaus respondentų:  702 iš Lietuvos, 701 iš Latvijos ir 704 iš Estijos. Apklausą kompanijos „Samsung Electronics Baltics“ užsakymu atliko rinkos tyrimų bendrovė „Gfk Retail and Technology“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »