Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Publikuota: 2017 m. liepos 7 d. penktadienis

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. Technologijų kompanijos siekia spręsti aktualiausias eismo problemas ir sumažinti nelaimių riziką, neleidžiant vairuotojams įsispoksoti į telefono ekraną ir įvairiais būdais primenant apie saugų vairavimą. Taigi, kokios inovacijos mūsų dienomis skatina kelyje elgtis atsakingai?

Kelionėms ant dviejų ratų – „Ahead“

Pasaulyje vis labiau populiarėjant dviračiams, o šiltuoju metų laiku į gatves išvažiuojant daugybei motociklų bei motorolerių, ši, neseniai „Samsung“ kūrybinėje technologijų laboratorijoje sukurta inovacija, žada būti itin pravarti.

„Ahead“ (žr. nuotrauką) susinchronizavus su savo išmaniuoju telefonu, galėsite lengvai atsiliepti į skambučius, o taip pat ir paskambinti. Ja naudojantis bus taip pat galima klausytis muzikos, sekti fizinio aktyvumo statistiką ar naudotis išmaniajame telefone esančiu balso asistentu. Sunku patikėti, bet tai įmanoma daryti visiškai nenaudojant rankų.

Praktiška programėlė „In - Traffic reply“

Ši programėlė vairuotojus skatina susitelkti tik į kelią. Jos dėka, norint atsakyti į skubų skambutį ar žinutę, galima siųsti automatinius atsakymus. Taip vairuotojai nesiblaškys ir tvirtai laikys abi rankas ant vairo. Programėlė suteikia galimybę siųsti automatišką, standartinę žinutę, pranešančią, jog šiuo metu vairuojate ir kai tik galėsite, atsakysite.

Programėlė automatiškai atskiria ir pati aktyvuojasi, kuomet vartotojas vairuoja automobilį ar važiuoja dviračiu. Be to, žinutės turinį, jeigu tik norima, galima ir koreguoti, įterpiant animaciją ar sukuriant originalų atsakymą žmonėms, norintiems jus pasiekti.

Virtualios realybės sprendimas „Eyes On The Road“

Šis Singapūre, itin intensyviu eismu pasižyminčioje šalyje, išrastas virtualios realybės (VR) sprendimas leidžia žmonėms atsidurti įvairiose eismo situacijose. Tereikia užsidėti „Gear VR“ įrenginį ir vartotojas nusikels į pavojingo eismo įvykio centrą.  

Pavyzdžiui, su šia technologija galima atsidurti vairuotojo, partrenkusio pėsčiąjį, vietoje. Tokia virtuali patirtis, tikimasi, paskatins vairuotojus būti labiau dėmesingus ir atsargius realybėje.  

Krovininio automobilio lenkimui – „Samsung Safety Truck“

Daugelis vairuojančių žino, kaip nepatogu lenkti krovininį automobilį esant dvejoms eismo juostoms. Dėl didelių priekyje esančio sunkiasvorio gabaritų, sudėtinga tinkamai įvertinti situaciją priešpriešinėje juostoje ir sunkvežimį aplenkti – toks manevras kartais gali baigtis ir nelaime. Būtent siekiant tokių situacijų išvengti, buvo pristatytas „Samsung Safety Truck“ eksperimentas, įrodęs, kad sunkvežimių lenkimas gali būti kur kas paprastesnis bei 100 proc. saugus.

Viskas veikia taip: sunkvežimio priekyje pritvirtinta kamera, o jo puspriekabės gale įmontuoti ekranai, per kuriuos tiesiogiai rodomas kelio priekyje kameros fiksuojamas vaizdas. Taip vairuotojas, važiuojantis iš paskos, mato krovininio automobilio užstojamą kelio dalį ir gali paprasčiau įvertinti situaciją, prieš atlikdamas lenkimo manevrą.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »