Vartiklio naujienos, www.vartiklis.elnet.lt/box

Publikuota: 1999 m. rugpjūčio 18 d. trečiadienis

VARTIKLIO BALSAVIMŲ puslapis, kas savaitę pasiūlantis naują temą. Šios savaitės tema - PRANAŠYSTĖS yra adresu:
http://www.spauda.lt/logs/vote/kasbus.htm">
Ten pat paskelbti ir PORNOGRAFIJOS temos balsavimo rezultatai.

----------    et@voras.lt   ----------------
Perku Commodore64 dalykus:
diskelių įrenginius, c64, programatorių ir kt.
------------------------------------------

Balsai atgalios

Atsiliepimai: po praeito numerio redaktoriaus balso apie programavimo kalbas:
1. --------
Na, su Java truputį perlenkėme ;-)
Gal naujai gimstančiam programuotojui yra natūralu
mąstyti mus supančio pasaulio kategorijomis?
Visų galų bei Java programeris Eduardas
 
2. Valentinas K. ----------------
 
Prieš N metų, kai dar PL/1 ir Fortran buvo pagrindinės [programavimo] kalbos, dabartinis INIT šefas doc. Živatkauskas primygtinai siūle įvesti privalomą PL/1 kalbos mokymą vaikų darželiuose Neseniai buvau vidurinėje mokykloje, [kur] domėjausi, kiek abiturientų ruošiasi rinktis informatiką: iš apie 40 moksleivių - tik 2.

Juk yra ir kitų profesijų pagal pašaukimą ir pajėgumą. Tačiau mokykloje informatika suprantama kaip kompiuteris, dar blogiau - kaip programavimas Fizikos mokytojas neriasi iš kailio aiškindamas C++, ir klausia kuris vadovėlis geriausias Bandžiau aiškinti, kad programavimas yra profesija, tokia kaip teisininkas ar medikas, o mokykloje apendicito pjauti dar nemokina, anei nusikaltėlio tardyti.

Programuoti turėtų tik to norintys moksleiviai, ir šis darbas turėtų būti užklasinis. O pamokose - informatika, tik žinoma ne dvejetainės aritmetikos operacijų kalimas Deja, deja, tokios esančios mokymo programos….

Gal aš klystu, o teisus P. Živatkauskas (jau pats seniai nebeprogramuoja) ar kitas, norintis prastumti programą (tolygią gorbačiovinei alkoholizmo, brežnevinei - maisto, brazauskinei - būsto ir....), iš kurios kranelio ir jam nuvarvėtų.

Panašiai, kaip eksministras Žintelis bandęs prastumti Santaką su Šileliu ant moksleivių suolų. Šiandien turėtume aklų nuo tokios technikos kartą… Ir keliasdešimt iš to pasipelniusių avantiūristų…

Avantiūristai pasipelnė iš kitu avantiūrų, o mums reikėtų mąstyti smegenimis. Pagailėkim 95 proc. tautos, kuri niekad nesupras, kas yra programavimas, kuri niekad neprogramuos, kuriai niekad nereiks programuoti, o tik naudotis tuo, ką informatikai sukuria. Duokim jai supratimą, kas yra informatika [Bet] tik kvalifikuotai

Pagarbiai, VK

Vartiklio Naujienos yra adresu: http://www.elnet.lt/vartiklis/box/
Dabar ten ir.... po dvi trumpalaikes nuorodas i geriausius senus Vartiklio puslapius! Ir - kiek liko iki 2000-ųjų...

O Visos Vartiklio žinios kaip ant padėkliuko:
http://www.elnet.lt/vartiklis/logs/seeknews.htm

Atnaujinta Global Lithuanian Net svetainė: http://www.lithuanian.net

Lietuvos "Veidas" apie Vartiklį: http://www.elnet.lt/vartiklis/sex/

--------------------------------------------------------------
VELTUI PRIIMU REKLAMINIUS SKELBIMUS! Teikite juos adresu vartiklis@elnet.lt
--------------------------------------------------------------

 

  1. http://www.lithuanian.net/internet/hits.htm
    Interneto naudingi resursai
  2. http://www.lithuanian.net/advancedhtml/index.html
    Advanced HTML skyrius: JS objektai
  3. http://www.elnet.lt/vartiklis/nr28int/saugus.htm
    Windows "Safe mode"...
  4. http://www.lithuanian.net/stories/blonde.htm
    Siūlai, siūlai susivykite...
  5. http://www.lithuanian.net/KY/index.html
    Kundalini joga
  6. http://www.elnet.lt/vartiklis/mitai/indai/vedanta.htm
    Kelias link Vedantos
  7. http://www.elnet.lt/vartiklis/mitai/indai/advaita.htm
    Advaita vedanta principai
  8. http://www.elnet.lt/vartiklis/mitai/indai/kashmir.htm
    Abhinavagupta. Kašmyro šyvaizmas
  9. http://www.elnet.lt/vartiklis/bible/history/mediev.htm
    Viduramžių prabudimai: Valdensai
  10. http://www.elnet.lt/vartiklis/bible/culture/musics2.htm
    Šiuolaikinė kr. muzika 2 d.
  11. http://www.elnet.lt/vartiklis/mitai/indai/esu.htm
    Reinkarnacija: Esu, vadinasi, mąstau
  12. http://www.elnet.lt/vartiklis/mitai/qabalah/roots.htm
    Kabalos šaknys
  13. http://www.elnet.lt/vartiklis/history/sex/black3.htm
    Erosas ir mes: Juodieji dievai, 3 dalis
  14. http://www.nso.lt/scriptur/china.htm
    Kinų ir korėjiečių skraidantys vežimai
  15. http://www.nso.lt/stories/mexican.htm
    Ar tai buvo pusiau ateivė?

 

---------------  Reikia pagalbos: AlgisB@aol.com  -------------------
Jei turite atliekamų, neišplatintų lietuviškų knygų ir galėtumete
dovanoti, Sydnėjaus Lietuvių Klubo Biblioteka Jums tikrai bus dėkinga.
Mes šelpėme Lietuvą, o Lietuva gal sušelps Australiją?
Mūsų pašto adresas: Sydney Lithuanian Club Library, P.O.Box 205,
BANKSTOWN, NSW 1885, AUSTRALIA
--------------------------------------------------------

Signalas

Ar tėra tik Epson, HP ir Canon rašaliniai spausdintuvai?

Pastaba: šis rašinys neliečia tik Baltic Amadeus ir Ars Computandi firmų

Dėmesio: jei šią žinutę perskaitys kompiuterinių firmų vadovai, jie turėtų susidomėti, kaip dirba jų prekeiviai... O skambindamas aš nepristatydavau...

Taip jau nutiko, kad man prireikė NAUJO, PIGAUS ir PAPRASTO rašalinio spausdintuvo. Spausdinimo greitis ir ypatinga kokybė man buvo visiškai nesvarbu.

Apsižvalgęs aplink nutariau paieškoti plačiau ir paskambinėjau daugeliui (beveik visoms stambesnėms ir vidutinėms firmoms). Deja visur buvau sutiktas labai nemandagiai (su paslėpta gaidele, tipo. "skambinėja čia visokie ir trukdo"]. Nė vienas neįsiklausė į mano poreikius, o iškart imdavo auklėti, kad "esmi kvailas per visą pilvą ir nežinau ko noriu" (dėl pirmos dalies nesiginčysiu, bet ko norėjau - žinojau), "kiek daug vargų turėsiu" (tik su kuo - nė vienas nepasakė), siūlė brangesnius modelius, nors buvo pigesnių tų pačių modelių, visaip kaip auklėjo ar net ir į kalbas nesileisdavo (dar geraim kad tiesiai į NA...TO nepasiuntė, bet pagal kontekstą galėjai jausti, kad ten ir siunčia)...

Ir tada pamąsčiau - o kaip pas juos išvis ką nors perka?!

Rezultatas: Baltic Amadeus peržiūrėjęs visus variantus išsirinkau gerai žinomos firmos naują rašalinį spausdintuvą tik už 350 Lt (jau su PVM). Aišku, kitiems jis būtų truputį brangesnis - o ir jų atsargos baigiasi...

Ir vis tik pakirbo klausimas: ar Lietuvoje tėra tik Epson, HP ir Canon rašaliniai spausdintuvai? Gal kas atsakys?

Redaktoriaus (j.skendelis@elnet.lt) žodis

Istorijos ratas: pasikartojimai?

Pastaba: Visas tekstas apie "copyleft" PĮ (ir "Open source" pardavėjų didelis sąrašas) yra adresu:
http://www.elnet.lt/vartiklis/nr26int/copyleft.htm

1970-ųjų pabaogoje AT&T leido be apribojimų naudoti Unix pradinį tekstą universitetuose ir vyriausybės laboratorijose. Tai paskatino Bill Joy ir "Sun Microsystems" pateikti kitus garsius "atvirus" gaminius: "sendmail" ir BIND (Berkeley Internet Name Domain). Per du dešimtmečius "Unix" pagrindu išaugo kelios garsios firmos: Sun, HP, IBM ir SCO. "Unix" ir dabar "atsakingas" už Interneto atsiradimą, skatino CAD/CAM programinės įrangos vystymą, elektroninių plokščių projektavimą ir kitas technologijas.

Po 20 metų "Linux" kartoja "Unix" sėkmę (įdiegta daugiau kaip 7,5 mln kompiuterių - tai 3,4% rinkos). Jis gali net pralenkti savo pirmtaką, nepaisant to, kad Windows NT dalis rinkoje viršija visas "Unix" atmainas (tačiau neseniai Netscape, IBM ir kitos firmos pradėjo dalinti savo produktų pradinius tekstus.]

Didelis "open source" privalumas - milžiniškas testuotojų kiekis. Jie nemokamai skiria laiko PĮ tobulinimui. Net ir sudėtingos klaidos ištaisomos ne po mėnesio, o po kelių valandų. Tad padėtis gerokai skiriasi nuo juodvarnių kranksėjimo.

"Linux" atveju 1000 asmenų (dirbdami tik laisvu laiku) pateikia pataisymus ir patobulinimus, o apie 200 asmenų tiesiogiai prižiūri sistemos branduolį. "Apache" WWW serverį prižiūri tik 20 "tikrųjų" narių. Microsoft firmoje dirba 400 profesionalių programuotojų ir 250 testuotojų. Kas geriau?

Plintant freeware ir kuriantis tarpinėms firmoms (tokioms, kaip "Red Hat") tenka didinti išlaidas programuotojams, darbui su klientais, pardavimo skyriui, dokumentacijos ruošimui. Pvz., Larry Wall, kuris sukūrė "Perl" kalbą, dabar dirba "O-Reilly&Associates" leidykloje, spausdinančioje knygas apie "Perl" kalbą.

Paprasta organizacija yra pajėgi valdyti tik nesudėtingą produktą. Linus Torvald turi ribas. "Linux" sistemai plečiantis Torvald pradėjo didelius "gabalus" perduoti pagalbininkams, o šie, savo ruožtu, atskiras dalis perdavė dar kitiems. Varsijų atnaujimai sulėtėjo, nes "Linux" kodo apimtis ėmė viršyti Linus galimybes... ir palaipsniui "Linux" "springsta".

Daugelis linksta į "Linux" nes mano, kad tik jis pajėgus "paspausti" "Microsoft". Bet tai tėra saviapgaulė. Juk Microsoft" turi daugiau galimybių, pvz., tiesiog "įsiurbti" ir išvystyti "Linux" (juk "linux" dar trūksta daugelio funkcijų). Be to MS nėra prasmės konkuruoti su Linux, nes "Unix" dalis rinkoje nykstamai mažėja. "MS Office" sukūrimas "Linux" terpei atneštų Redmondui dar daugiau pinigų (bet jis vargu ar tai darys, nes MS neskiria dėmesio "pasmerktom" terpėms). Žinima, "Linux" (kaip dabar "Macintosh") išgyvens užėmęs 5-10% rinkos - o tai nekelia grėsmės Bilui Geitsui.

Bet kas bus, jei "Linux" taps komerciniu gaminiu, o Caldera, Red Hat ir kitos firmos iškils į viršų? Tai gali sukelti kito "Next Computer" istorijos sukūrimą, nes duomenų apdorojimo vadivai nemėgsta blaškytis. Jie ir toliau rinksis Windows, Solaris arba HP-UX terpes. Ir net jei Linus įrodys, kad yra tobulesnis gaminys, "Microsoft" visada galės "atsikirsti" aplikacijomis - kam gi skirti visi tie COM+, Transaction Server, Message Queue Server, Active Directory ir IE?

Jūsų žodžiai
"Vartiklio žinios" priima ir jūsų žinutes platinimui. Jei norite kartu su "Vartiklio žiniomis" išsiųsti kokį trumpą (3-4 teksto eilutes) pranešimą (reklaminį ar ne) galite jį pateikti "Vartiklio" redaktoriui el.paštu: vartiklis@elnet.lt Naudokitės proga, kol tokia paslauga yra VELTUI!

Platinimas
Šias žinias galite platinti ir naudoti laisvai ir be jokių apribojimų. Jas užsisakyti galima WWW puslapyje http://www.elnet.lt/vartiklis/logs/seeknews.htm arba adresu serv@osf.lt pasiunčiant laiška (be Subject):

subscribe spauda_vartiklis
end

O kas nenori šių Žinių, parašykite man laišką su >unsubscribe arba (OSF prenumeratoriai), adresu serv@osf.lt pasiųskite laiška

unsubscribe spauda_vartiklis
end

Vartiklio naujienų puslapis
Pagrindinis Global Lithuanian Net puslapis

 

Šaltinis: Redaktorius, vartiklis@elnet.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Penki TV“ naujienų laidose – nauja rubrika „Svečias“

Lietuvos ir pasaulio aktualijomis besidominčius žiūrovus „Penki TV“ kviečia naujienas išgirsti iš pirmų lūpų. Laidų „Naujienos per „Penki TV“ ir „Savaitė per „Penki TV“ kūrėjai kiekvieną trečiadienį ir penktadienį siūlo naują rubriką „Svečias“. Joje aktualų renginį ar temą prista... skaityti »

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »