Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Publikuota: 2017 m. balandžio 20 d. ketvirtadienis

Planšetė šiandien gali tapti nepamainomu prietaisu, skirtu ne tik praleisti laisvalaikį žiūrint filmus ar skaitant knygas, tačiau ir atliekant su darbu susijusias užduotis. Ji ypač praverčia tiems, kurie daug keliauja ir nenori su savimi nešiotis kompiuterio. Vis dėlto, norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos?

Ekrano ryškumas

Andriaus Vaitiekūno, „Samsung“ produktų žinovo teigimu, šiandien geros kokybės ekranas yra ypač svarbus – juk gyvename socialinių tinklų laikais, kai tarpusavio bendravimas remiasi ne vien žodžiais, bet ir nuotraukomis bei vaizdo įrašais. Be to, daugelis planšečių savininkų sutiks, kad šie įrenginiai puikiai tinka filmų peržiūrai bei elektroninėms knygoms skaityti. Anot eksperto, be HDR turinio palaikymo, užtikrinančio kokybišką kontrastą žiūrint filmus ir žaidžiant žaidimus, yra ir dar viena, ne ką mažiau svarbi savybė.

„Vartotojams, norintiems įsigyti kokybišką ir funkcionalų produktą, siūlau atkreipti dėmesį į tas planšetes, kurių ekranai pasižymi ir „Super AMOLED“ technologija. Ji suteikia intensyvesnį, ryškesnį bei kokybiškesnį vaizdą. Be to, dėl šios technologijos vaizdas ekrane matomas į jį žvelgiant 180 laipsnių kampu iš šonų. Taip pat, ši technologija užtikrina, kad menkiausios detalės ekrane bus matomos net ir saulei šviečiant tiesiai į jūsų įrenginį.“

Įrenginio našumas

Be jokios abejonės, tai vienas svarbiausių bet kurio technologinio įrenginio parametras. Anot A. Vaitiekūno, kuo galingesnis procesorius – tuo daugiau užduočių vienu metu galima įvykdyti be trukdžių. Be to, galingas procesorius leis mėgautis didžiausios apkrovos reikalaujančiomis pramogomis, pavyzdžiui, žaidimais.

„Galingą procesorių turinti planšetė yra reikalinga tiems, kurie nenori gaišti laiko ir nervintis dėl įvairių trikdžių, atliekant kasdienes užduotis ar tiesiog pramogaujant. Prieš renkantis planšetę, dėmesį reikėtų kreipti į skaičius – kuo didesnis darbo dažnio, procesoriaus branduolių ir operatyviosios atminties skaičius, tuo galingesnė yra ir planšetė. Galinga planšete darbui ir pramogoms, galime vadinti tokią, kuri turi 4 branduolių procesorių, 2Ghz taktinį dažnį ir 4 GB RAM“, - tikina ekspertas.

Papildomi įrankiai darbui

Dėl gamintojų siekio planšetes paversti kiek įmanoma funkcionalesniu darbo įrankiu, jos tampa vis panašesnės į nešiojamus kompiuterius ar užrašines. Jų galimybių ribas gamintojai stengiasi plėsti integruodami įvairias funkcijas ir derindami specialius planšečių priedus, naudingus dirbant ir siekiant sutaupyti laiko.

„Šiandien su planšete įmanoma ne tik pramogauti, bet ir dirbti. Štai naujoji planšetė „Samsung Galaxy Tab S3“, šiandien suderinama su specialia klaviatūra, kuri leidžia dirbti taip pat našiai kaip ir su kompiuteriu. Taip pat, darbui gelbsti specialus rašiklis „S-Pen“, kuris pravers užsirašant įvairias pastabas, braižant maketus ar redaguojant esamus dokumentus. Tad vartotojai, investuodami į planšetę kaip į darbo įrankį, turėtų įvertinti, ar ji gali būti susieta su kitais darbui skirtais technologiniais sprendimais.“

Ilgai tarnaujanti baterija

Vienas iš pagrindinių planšečių privalumų, lyginant su kompiuteriais, yra tas, kad ji yra kompaktiškesnė ir lengvesnė. Būtent todėl ją patogu pasiimti į keliones, naudoti esant už biuro sienų. Dėl šios priežasties labai svarbu, kad planšetė pasižymėtų ir ilgai tarnaujančia bei patogiai įkraunama baterija.

„Nors visoms įmanomoms pramogoms turėtų per akis užtekti 6000 mAh talpos baterijos, reikia atsižvelgti ir į kitus faktorius. Labai svarbi yra ir greito įkrovimo funkcija, naudinga kuomet turite skubėti, o įrenginys išsikrauna. Ši funkcija reiškia, kad įkrovus įrenginį vos 10 minučių, juo naudotis bus galima dar kelias valandas. Taip pat, verta atsižvelgti ir į gamintojų pateikiamą planšetės veikimo laiką – intensyviai naudojami, pavyzdžiui, nenutrūkstamai leidžiant vaizdo įrašus, šiuolaikiniai įrenginiai šiandien gali tarnauti net 12 valandų“, - kalba specialistas.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Microsoft“ pristato „Windows 10 Fall Creators Update“ atnaujinimą

„Windows 10 Fall Creators Update“ siūlo naujas galimybes vartotojams, didesnį saugumą, inovatyvius kūrybiškumo ir produktyvumo įrankius. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »