Amerikietei mokytojai uždraudė bendrauti su savo vaikais „Facebook‘e“

Publikuota: 2011 m. rugpjūčio 24 d. trečiadienis

Mokytoja iš Misūrio Kristina Thomas (Christina Thomas) padavė į teismą valstijos valdžią teigdama, jog naujasis įstatymas, reglamentuojantis mokinių ir mokytojų tarpusavio santykius, riboja jos teises bendrauti su savais vaikais socialiniame tinkle „Facebook“. K. Thomas dirba toje pačioje mokykloje, kurioje mokosi ir jos pačios vaikai.

Naujasis valstijos įstatymas siekia apsaugoti vaikus nuo galimo nepedagogiško mokytojų elgesio. Tačiau Kristina Thomas savo skunde teigia, jog apskrities, kurioje įsikūrusi jos mokykla, valdžia uždraudė mokytojams bendrauti net su socialiniame tinkle užsiregistravusiais savo vaikais, jei jie įvardijami „mokiniais“ arba „buvusiais mokiniais“. K. Thomas teigimu, draudimas pažeidžia jos teises ir laisves, kurias garantuoja JAV Konstitucija.

Anksčiau panašų skundą teismui pateikė ir Misūrio mokytojų asociacija (MSTA), teigusi, jog naujasis draudimas, kuris turi įsigalioti rugpjūčio 28 dieną, pažeidžia Konstituciją. MSTA reikalauja išbraukti iš įstatymo teiginį, nurodantį, jog mokytojams ir mokiniams draudžiama keistis tekstiniais pranešimais ir „draugauti“ socialiniuose tinkluose.

2010 metų gruodį bendrauti su mokiniais socialiniuose tinkluose mokytojams uždraudė ir Veimuto miestas (Masačusetsas). Draudimu siekta apsaugoti vaikus nuo seksualinio suaugusiųjų išnaudojimo. Mokytojams buvo leista bendrauti su mokiniais tik mokymosi klausimais, t. y. keistis mokomąja medžiaga.  

Panašių apribojimų mokytojams virtualioje erdvėje bendrauti su mokiniais anksčiau įvedė Viskonsino, Naujojo Hempšyro ir Ohajo valstijos. Tokių priemonių šalininkai teigia, jog tai turėtų apriboti neteisėtus pedagogų ir auklėtinių santykius.

Šaltinis: huffingtonpost.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »