Ar vaiko teisė į pagarbą internete egzistuoja?

Publikuota: 2016 m. lapkričio 22 d. antradienis

Lapkričio 18 d. LR Seime buvo surengta vaiko teisių kontrolierių konferencija „Vaiko teisė į pagarbą“. Joje buvo kalbama apie socialinių tinklų vaiko pasauliui daromą žalą, ir ar egzistuoja pagarba vaikui, esančiame socialiniuose tinkluose. Atsakymas –  ne. Tai pastebėjo ir pasisakė Nebūk naivus kelyje sąjungos (NKKS) prezidentas Mindaugas Jonušas, kuris visų dalyvių dėmesį atkreipė į socialinių tinklų spąstus vaikui ar jaunuoliui, ieškančiam su kuo keliauti. 

„Šių dienų socialinių tinklų pasiūla iškreipė vaiko bei paauglio suvokimą apie tai, kad būtina keliauti atsakingai. Tapo norma ir mada net nestabdyti pakeleivingą automobilį, o tiesiog vairuotoją, galintį suteikti vežimo paslaugą, susirasti internete, – sakė NKKS prezidentas. – Taip moderniau, nereikia šalti lauke, o ir gaišti laiko. Tačiau, kai taip kelionei ruošiasi vaikas, su kuriuo šeimoje nekalbama apie realius pavojus ar bent apsisaugojimo būdus, tokios kelionės gali tapti pražūtimi“. NKKS prezidento teigimu, socialinių tinklų grupės, teikiančios minėtų paslaugų pasiūlas, turėtų būti prižiūrimos. Be to, M. Jonušo nuomone, juose turėtų būti įvestas amžiaus cenzas tam, kad būtų saugomos vaikų ir jaunuolių gyvybės bei formuojami teisingi kelionės įgūdžiai.

„Kol šeimos nariai nekreips dėmesio į tai, ką veikia jų vaikai internete, tol šie negalės pretenduoti į jiems realiai priklausomą pagarbą socialiniuose tinkluose. O vyresniųjų teigimas, kad pats vaikas renkasi – tai  tolygu tiksinčioms bomboms, kurių jau ne viena susprogo, palikdamos tragiškas pasekmes,“ – sakė M. Jonušas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »