Auga interneto sparta ir naudotojų skaičius

Publikuota: 2015 m. birželio 8 d. pirmadienis

Per artimiausius penkerius metus analitikai prognozuoja itin spartų interneto naudotojų skaičiaus ir interneto spartos augimą. Internetu bus perduodamas didžiulis skaitmeninės informacijos kiekis.

Skelbiama, kad 2014–2019 metais duomenų, perduodamų IP tinklais, apimtis išaugs dvigubai ir pasieks 2 zetabaitus. Kompanijos „Cisco Systems“ specialistų nuomone, pasaulinis interneto srautas išaugs dėl nuolat didėjančio interneto naudotojų skaičiaus, plačiajuostės prieigos spartos augimo, taip pat ypač populiarėjant kokybiškam vaizdo įrašų turiniui. „2016 metais interneto srautas pasieks zetabaitą, o 2019-aisiais – 3 zetabaitus“, – teigia „Cisco Systems“ rinkodaros viceprezidentas Dougas Websteris.

Pernai analitikai prognozavo, kad interneto srautas nuo 2013 iki 2018 metų išaugs 21 proc. Šiemet skelbiama, kad iki 2019-ųjų jis turi išaugti 23 proc. 2014 metais internetu naudojosi 2,8 mlrd. žmonių, arba 39 proc. viso pasaulio gyventojų. Prognozuojama, kad 2019 m. interneto naudotojų skaičius išaugs iki 3,9 mlrd., arba 51 proc.

Interneto naudotojų augimą skatina ir populiarėjantys mobilieji įrenginiai, suteikiantys galimybę prisijungti prie interneto. 2014 metų duomenimis, prie interneto buvo prijungta apie 14 mlrd. įrenginių. Po penkerių metų jų skaičius turėtų išaugti iki 24 mlrd. Jau 2014 metais kiekvienam pasaulio gyventojui kliuvo po 2 tinklo įrenginius, o 2019-aisiais – net po 3,2 įrenginio.

„Cisco Systems“ prognozuoja, kad 2019 metais vidutinė plačiajuosčio interneto prieigos sparta išaugs nuo 20,3 Mb/s 2014 metais iki 42,5 Mb/s 2019-aisiais. Didžiausia interneto sparta pasiekiama Vakarų Europos ir Azijos regionuose.

Lietuva jau šešti metai pirmauja pagal interneto greitį pasaulyje. „Net Index“ duomenimis, vidutinė interneto prieigos sparta Lietuvoje šiuo metu siekia 63,57 Mb/s. 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »