Aukštos kvalifikacijos specialistams ir investuotojams iš ne ES šalių – interneto vartai

Publikuota: 2015 m. lapkričio 25 d. trečiadienis

Užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ pristato interneto vartus aukštos kvalifikacijos specialistams bei investuotojams ne iš Europos Sąjungos (ES) valstybių. Naujoji svetainė www.eubluecard.lt, prieinama rusų ir anglų kalbomis, pristato Lietuvos privalumus ir aiškiai bei suprantamai pateikia ES Mėlynosios kortelės, suteikiančios leidimą dirbti ir gyventi ES, gavimo procedūras investuotojams bei aukštos kvalifikacijos specialistams.

„Mėlynoji kortelė palengvina užsienio specialistų imigracijos procedūras ir taip padidina valstybės patrauklumą investuotojams. Tai reiškia, kad Lietuvos įmonės gali paprasčiau įdarbinti aukšto lygio užsienio specialistus, o užsienio įmonėms paprasčiau spręsti darbuotojų trūkumo klausimus bei atsivežti specialistų iš savo padalinių kitose šalyse“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei 3 tūkst. užsienio kontroliuojamų įmonių, tarp kurių investuotojai iš JAV, Izraelio, Kinijos, Ukrainos Rusijos ir kurios įdarbina bemaž 123 tūkst. darbuotojų. Kai kurie iš jų sėkmingam padalinių Lietuvoje startui siekia atsivežti darbuotojų ir iš centrinės būstinės. Galimybe gyventi ir dirbti Lietuvoje taip pat vis aktyviau domisi aukštos kvalifikacijos specialistai, ypač IT srityje, verslo sąlygos ir gyvenimo kokybė vilioja startuolių kūrėjus. Tačiau iki šiol nebuvo informacinės priemonės, vienoje vietoje aiškiai pristatančios leidimų gyventi ir dirbti ES – Mėlynosios kortelės – gavimo tvarką.

Vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius teigia, kad aukštos kvalifikacijos specialistų pritraukimas – imigracijos politikos prioritetas: „Gyvename globaliame pasaulyje, todėl nei emigracija, nei imigracija neišvengiama. Tačiau kai kurios šalys strategiškai siekia pritraukti trūkstamus kvalifikuotus specialistus. Pavyzdžiui, Kanada ne tik aiškiai pristato savo imigracijos taisykles, bet ir taiko paprastesnes sąlygas tiems specialistams, kurių trūksta šalyje. Estija taip pat visai neseniai pristatė talentams iš užsienio pritraukti skirtą kampaniją. Lietuvoje taip pat siekiame apgalvotos imigracijos ir šie vartai – pirmasis žingsnis, siekiant pritraukti talentus į Lietuvą“.

Projektą inicijavusios „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas pastebi, kad keliant sau tikslą pritraukti talentingiausius specialistus iš už ES ribų, svarbu ne tik aiškiai pateikti informaciją, bet ir užtikrinti patrauklias imigracijos sąlygas: „Dirbdami su investuotojais aiškiai jaučiame, kaip stipriai per pastaruosius metus išaugo susidomėjimas galimybe dirbti ar kurti darbo vietas Lietuvoje, todėl aiškus informacijos pateikimas vienoje vietoje buvo tiesiog būtinas. Tačiau jei imigracijos politikai keliame tikslą pritraukti ir įleisti daugiau talentų, būtina sudaryti ir palankesnes sąlygas įmonių vadovams, startuoliams, studentams, aukštos kvalifikacijos specialistams atvykti į Lietuvą ir kurti čia pridėtinę vertę“.

Siekiant pagerinti imigracijos sąlygas, dar spalio mėnesį tarp Ūkio, Socialinės apsaugos ir darbo bei Vidaus reikalų ministerijų ir Darbo biržos pasirašytas memorandumas, numatantis mažinti administracines kliūtis trūkstamų aukštos kvalifikacijos specialistų pritraukimui, trumpinti procedūrų terminus, atsisakyti įmonių vadovams ir investuotojams taikomų perteklinių reikalavimų, sukurti sąlygas startuolių darbuotojams įgyti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje. Imigracijos procedūras įsipareigojama lengvinti ir pridėtinę vertę kuriančiam verslui – reikšmingai prisidedančiam prie šalies ekonomikos gerovės kūrimo investicijomis ir naujų darbo vietų kūrimu. Pasiūlymai taip pat apima leidimų laikinai gyventi išdavimą investuotojų šeimoms ir studentams iš užsienio.

Interneto vartus, pristatančius imigracijos sąlygas ne ES šalių piliečiams galite rasti adresu www.eubluecard.lt.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »