Baltarusiai galės stebėti savo kreditų istoriją per internetą

Publikuota: 2016 m. sausio 7 d. ketvirtadienis

Baltarusijos nacionalinis bankas sukūrė kreditų registro portalą creditregister.by, kuriame galima sužinoti savo kreditų istoriją.

„Kad sužinotum savo kreditų istoriją, reikia užeiti į svetainę ir prisijungti per idenfitikavimo sistemą. Čia galima peržiūrėti, kokius turite įsipareigojimus bankui, koks kreditų reitingas, kaip vertinamas jūsų mokumas ir kt. Be to, sužinosite, kas pateikė bankui užklausą apie jūsų kreditų istoriją“, – apie naują sistemą pasakojo Viktoras Plenkinas, Baltarusijos nacionalinio banko Kreditų registro skyriaus vadovas.

Kol kas per internetą sužinoti savo kreditų istoriją gali tik banko „Belgazprombank“ klientai. Numatoma, kad artimiausiu metu kreditų istorija bus prieinama ir kitų bankų klientams. Jie pirmieji išbandys testinę portalo versiją. Vėliau portale pasirodys ir naujų funkcijų. Kreditų istoriją nemokamai bus galima gauti kartą per metus, o norint ją gauti kitus kartus teks mokėti tam tikrą mokestį. Žadama, kad jis bus mažesnis, nei dabartinis mokestis užsisakant kreditų istoriją popieriniu pavidalu iš Baltarusijos nacionalinio banko (jo kaina šiuo metu – 50 tūkst. Baltarusijos rublių (2,5 euro).

Kreditų istorijoje saugomi ir asmeniniai duomenys – kliento gimimo data, lytis, pilietybė, registracijos vieta. Kaupiama informacija apie šiuo metu paimtus ir anksčiau išsimokėtus kreditus (kada, kokia suma, kokie bankai suteikė kreditą, kada buvo išsimokėta, ar neliko skolos ir pan.). Jei klientas pastebės kokių nors trūkumų, gali kreiptis į Baltarusijos nacionalinį banką, kad šis patikslintų informaciją.

Šaltinis: belta.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »