Europoje patvirtinti nauji interneto greičio normatyvai

Publikuota: 2016 m. gegužės 10 d. antradienis

Nuo 2016 m. gegužės mėnesio Europos Sąjungoje įsigaliojo nauji interneto paslaugų teikimo normatyvai. Kai kas mano, kad pagal juos internetas bus suskirstytas į „internetą elitui“ ir „internetą liaudžiai“.

Iki šiol 30 metų galiojo bendri vienodos interneto kokybės standartai. Naujose taisyklėse taip pat rašoma, kad interneto paslaugų teikėjai privalo visus aptarnauti vienodai, nieko nediskriminuodami, nepaisant interneto duomenų siuntėjo ir jų gavėjo. Taip pat jie privalo užtikrinti neribotą ryšį be trikdžių. Tačiau į dokumentą įtraukta sąvoka „specialiosios paslaugos“, kuria įvardinami specifiniai, neįprasti atvejai, kai prireikia daug didesnės interneto spartos ir stabilesnio ryšio.

Ypač dideli interneto kokybės reikalavimai svarbūs medicinos srityje. Pvz., kai prireikia operatyviai perduoti didelius kokybiškų nuotraukų failus. Greitosios pagalbos mašinos vis dažniau turi diagnostinę įrangą, kurios duomenis reikia skubiai persiųsti į ligoninę, norint, kad operacinė ir operuojantis gydytojas jau būtų pasiruošęs, kai pacientas bus pristatytas į gydymo įstaigą. Kitas pavyzdys – operacija per nuotolį, kai vadovaujantis operacijai gydytojas yra už tūkstančio kilometrų nuo operacijos, kurią atlieka jo kolega ar net robotas, vietos. Tuomet vaizdo konferencijai užtikrinti reikia itin spartaus ir stabilaus interneto ryšio.  

Pagal senus Europos Sąjungos normatyvus iki šiol interneto tiekėjas privalėjo teikti vienodas paslaugas ir eiliniam naudotojui, ir greitosios pagalbos darbuotojui. Tikimasi, kad naujieji normatyvai leis labiau atsižvelgti į išskirtinius atvejus ir situacijas.

Specialiųjų paslaugų sąrašas šiuo metu dar tik formuojamas ir plečiamas. Telekomunikacijų paslaugų rinkos lyderis Vokietijoje „Deutsche Telekom“ aktyviai plečia savo šviesolaidinį tinklą, kuriuo duomenys perduodami net 10 gigabitų per sekundę greičiu. 2020 m. numatoma įdiegti 5G mobiliojo interneto ryšio standartą. Šios srities lyderiai – Švedijos įmonė „Ericsson“ ir Suomijos bendrovė „Nokia“.

Šaltinis: dw.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »