Europoje patvirtinti nauji interneto greičio normatyvai

Publikuota: 2016 m. gegužės 10 d. antradienis

Nuo 2016 m. gegužės mėnesio Europos Sąjungoje įsigaliojo nauji interneto paslaugų teikimo normatyvai. Kai kas mano, kad pagal juos internetas bus suskirstytas į „internetą elitui“ ir „internetą liaudžiai“.

Iki šiol 30 metų galiojo bendri vienodos interneto kokybės standartai. Naujose taisyklėse taip pat rašoma, kad interneto paslaugų teikėjai privalo visus aptarnauti vienodai, nieko nediskriminuodami, nepaisant interneto duomenų siuntėjo ir jų gavėjo. Taip pat jie privalo užtikrinti neribotą ryšį be trikdžių. Tačiau į dokumentą įtraukta sąvoka „specialiosios paslaugos“, kuria įvardinami specifiniai, neįprasti atvejai, kai prireikia daug didesnės interneto spartos ir stabilesnio ryšio.

Ypač dideli interneto kokybės reikalavimai svarbūs medicinos srityje. Pvz., kai prireikia operatyviai perduoti didelius kokybiškų nuotraukų failus. Greitosios pagalbos mašinos vis dažniau turi diagnostinę įrangą, kurios duomenis reikia skubiai persiųsti į ligoninę, norint, kad operacinė ir operuojantis gydytojas jau būtų pasiruošęs, kai pacientas bus pristatytas į gydymo įstaigą. Kitas pavyzdys – operacija per nuotolį, kai vadovaujantis operacijai gydytojas yra už tūkstančio kilometrų nuo operacijos, kurią atlieka jo kolega ar net robotas, vietos. Tuomet vaizdo konferencijai užtikrinti reikia itin spartaus ir stabilaus interneto ryšio.  

Pagal senus Europos Sąjungos normatyvus iki šiol interneto tiekėjas privalėjo teikti vienodas paslaugas ir eiliniam naudotojui, ir greitosios pagalbos darbuotojui. Tikimasi, kad naujieji normatyvai leis labiau atsižvelgti į išskirtinius atvejus ir situacijas.

Specialiųjų paslaugų sąrašas šiuo metu dar tik formuojamas ir plečiamas. Telekomunikacijų paslaugų rinkos lyderis Vokietijoje „Deutsche Telekom“ aktyviai plečia savo šviesolaidinį tinklą, kuriuo duomenys perduodami net 10 gigabitų per sekundę greičiu. 2020 m. numatoma įdiegti 5G mobiliojo interneto ryšio standartą. Šios srities lyderiai – Švedijos įmonė „Ericsson“ ir Suomijos bendrovė „Nokia“.

Šaltinis: dw.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha