„Google“ logotipą skyrė elektroninės muzikos pirmtakui Robertui Mugui

Publikuota: 2012 m. gegužės 23 d. trečiadienis

Interneto bendrovė „Google“ 78-ąsias amerikiečių fiziko ir elektroninės muzikos pirmtako Roberto Mugo (Robert Moog) gimimo metines paminėjo interaktyviu logotipu pagrindiniame savo paieškos sistemos puslapyje.

Įprastas logotipas puslapyje google.com antradienį pakeistas interaktyviu klavišinio sintezatoriaus, vadinamo Mugo sintezatoriumi, vaizdu.

Vartotojas gali kompiuterine pele valdyti sintezatorių – pridėti įvairių garso efektų ir spaudyti klavišus. O sukurtą muzikinę kompoziciją įrašyti ir išklausyti. Be to, savo kūrybos rezultatu gali pasidalyti su socialinio tinklo „Google+“ draugais.

Robertas Mugas gimė ir užaugo Niujorke. Elektrotechnikos bakalaurą gavo Kolumbijos universitete, Kornelio universitetas jam skyrė mokslinį laipsnį taikomosios fizikos srityje.

R. Mugas įkūrė dvi elektroninių muzikos instrumentų kompanijas – „R. A. Moog Co“ (vėliau „Moog Music“) ir „Big Briar“. Kurti sintezatorių, kuris jam pelnė pasaulinę šlovę, R. Mugas pradėjo dar Kolumbijos universitete. Įtampos valdomą klavišinį sintezatorių Mugas pademonstravo muzikos aparatūros specialistų suvažiavime 1964 metais.

1970 metais R. Mugas buvo pristatytas prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui už indėlį į muzikinių technologijų plėtrą, o 2002 metais gavo techninį „Grammy“ už sintezatoriaus „Minimoog“ sukūrimą. Po jo mirties šeima įkūrė fondą „Bob Moog Foundation“ remti elektroninės muzikos raidą.

„Google“ kuria šventinius logotipus, skirtus įvairioms atmintinoms datoms, šventėms, žymių žmonių gimtadieniams paminėti. Jie gali būti ir globalūs, ir lokalūs – pastarieji matomi tik tam tikros šalies gyventojams ir visada būna skirti nacionalinėms šventėms ir įžymybėms.

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »