Internetu naudojasi 3,2 mlrd. pasaulio gyventojų

Publikuota: 2016 m. vasario 19 d. penktadienis

Naujausioje Pasaulio banko ataskaitoje skelbiama, kad 3,2 mlrd. pasaulio gyventojų naudojasi internetu. Iš jų apie 1,1 mlrd. planetos žmonių turi spartų priėjimą prie interneto.

Internetas, mobilieji telefonai ir kitos informacijos skaitmenizavimo priemonės naudojamos daugelyje pasaulio šalių, tačiau ekonominę ir socialinę naudą atneša ne visiems.

Beveik 60 proc. pasaulio gyventojų iki šiol vis dar neturi prieigos prie interneto. Daugumoje turtingų Europos Sąjungos šalių interneto paslaugomis naudojasi net tris kartus daugiau piliečių nei skurdžiose šalyse. Beveik toks pats atotrūkis pastebimas tarp turtingų ir vargšų tos pačios šalies gyventojų.

Ataskaitos autoriai siūlo varganoms šalims kiek įmanoma kelti IT srities specialistų skaičių ir kvalifikaciją, didinti investicijas ir gerinti verslo aplinką. Internetas gali išspręsti socialinę izoliaciją, padėti diegti naujoves ir didinti verslo efektyvumą.

Mažiau išsivysčiusiose šalyse mobilieji telefonai tapo labiau prieinami nei elektra ir geriamasis vanduo. Daugiau nei 40 proc. Rytų Afrikos suaugusiųjų už komunalines paslaugas atsiskaito per mobiliuosius telefonus. Apie 8 mln. Kinijos verslininkų (trečdalis iš jų – moterys) naudojasi elektroninės prekybos sistemomis ir parduoda savo produkciją ne tik savo šalyje, bet ir 120-yje užsienio šalių.

Indija per penkerius metus išdavė skaitmeninius asmens identifikacijos pažymėjimus beveik 1 mlrd. žmonių, taip pat išplėtė elektroninį priėjimą prie valstybinių paslaugų. Tai sumažino korupcijos atvejų skaičių šalyje. Ekspertai mano, kad naujų technologijų diegimas be atitinkamų pokyčių ekonomikoje ir švietimo sistemoje gresia nelygybės didėjimu šalyje.

Šaltinis: belta.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Kovas – Klientų mėnuo!

Kovo 19-oji paskelbta Tarptautine kliento diena. Šiemet ji minima 10-ąjį kartą. Ar žinote, kad šios šventės iniciatoriai – Lietuvos verslininkai? Būtent iš Lietuvos šventė paplito po visą pasaulį. Jos tikslas – parodyti dar didesnį dėmesį klientams, padėkoti jiems. skaityti »

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »