Internetu naudojasi 3,2 mlrd. pasaulio gyventojų

Publikuota: 2016 m. vasario 19 d. penktadienis

Naujausioje Pasaulio banko ataskaitoje skelbiama, kad 3,2 mlrd. pasaulio gyventojų naudojasi internetu. Iš jų apie 1,1 mlrd. planetos žmonių turi spartų priėjimą prie interneto.

Internetas, mobilieji telefonai ir kitos informacijos skaitmenizavimo priemonės naudojamos daugelyje pasaulio šalių, tačiau ekonominę ir socialinę naudą atneša ne visiems.

Beveik 60 proc. pasaulio gyventojų iki šiol vis dar neturi prieigos prie interneto. Daugumoje turtingų Europos Sąjungos šalių interneto paslaugomis naudojasi net tris kartus daugiau piliečių nei skurdžiose šalyse. Beveik toks pats atotrūkis pastebimas tarp turtingų ir vargšų tos pačios šalies gyventojų.

Ataskaitos autoriai siūlo varganoms šalims kiek įmanoma kelti IT srities specialistų skaičių ir kvalifikaciją, didinti investicijas ir gerinti verslo aplinką. Internetas gali išspręsti socialinę izoliaciją, padėti diegti naujoves ir didinti verslo efektyvumą.

Mažiau išsivysčiusiose šalyse mobilieji telefonai tapo labiau prieinami nei elektra ir geriamasis vanduo. Daugiau nei 40 proc. Rytų Afrikos suaugusiųjų už komunalines paslaugas atsiskaito per mobiliuosius telefonus. Apie 8 mln. Kinijos verslininkų (trečdalis iš jų – moterys) naudojasi elektroninės prekybos sistemomis ir parduoda savo produkciją ne tik savo šalyje, bet ir 120-yje užsienio šalių.

Indija per penkerius metus išdavė skaitmeninius asmens identifikacijos pažymėjimus beveik 1 mlrd. žmonių, taip pat išplėtė elektroninį priėjimą prie valstybinių paslaugų. Tai sumažino korupcijos atvejų skaičių šalyje. Ekspertai mano, kad naujų technologijų diegimas be atitinkamų pokyčių ekonomikoje ir švietimo sistemoje gresia nelygybės didėjimu šalyje.

Šaltinis: belta.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »