JAV bankams sukurtos naujos darbo internete taisyklės

Publikuota: 2011 m. birželio 30 d. ketvirtadienis

JAV valdžia sukūrė naujas duomenų apsaugos internete taisykles, skirtas šalies bankams. Dabar bankai privalo naudoti keleto lygių duomenų apsaugos sistemas, kurias sudaro programinė įranga, reaguojanti į netipiškus naudotojų veiksmus.

Naujos taisyklės – tai valdžios atsakas į padažnėjusius įsilaužimus į bankų sistemas. Paskutinį kartą duomenų apsaugos įstatymas atnaujintas 2005 metais.

Naujose taisyklėse nenumatyti reikalavimai naudotis konkrečiais apsaugos mechanizmais. Visa atsakomybė už rizikos įvertinimą bei atitinkamų priemonių pasirinkimą tenka bankams.

Įstatymų pakeitimai labiausiai susiję su internetinės bankininkystės sistemų naudotojų duomenų apsaugos užtikrinimu. Jau 2012 metų pradžioje naudotojai galės pamatyti tokių paslaugų pasikeitimus, ypatingai bandant prisijungti prie sistemos iš svetimo kompiuterio arba pirmą kartą pervedant pinigus į kitą sąskaitą.

JAV įstatymai numato , jog įsilaužus į banko naudotojo paskyrą, fiziniams asmenims garantuojamas nuostolių padengimas, tačiau korporatyviniams bankų klientams tokia apsauga nesuteikiama. Remiantis naujomis taisyklėmis, bankams teks imtis papildomų tokių klientų duomenų apsaugos priemonių.

Per paskutiniuosius pusantrų metų programišių atakų aukomis tapo JAV mokėjimo sistemos „RBS WorldPay“ ir „Heartland Payment System“ bei vienas didžiausių šalies bankų „Citigroup“. Įsilaužus į „Citigroup“ kompiuterinę sistemą, į nusikaltėlių rankas pateko daugiau nei 360 tūkst. naudotojų duomenys, o nuostoliai siekia 2,7 mln. dol.

Šaltinis: ft.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »