JAV bendrovės kaupia ir pardavinėja viešai skelbiamą informaciją iš „Facebook“ paskyrų

Publikuota: 2011 m. birželio 23 d. ketvirtadienis

Kokia būtų Jūsų reakcija, jeigu sužinotume, kad kokia nors bendrovė renka, archyvuoja ir analizuoja visą jūsų „Facebook“ paskyroje viešai paskelbtą informaciją, tarp jų ir asmenines nuotraukas, o po to parduoda jas besidomintiems darbdaviams ar kitiems klientams?

Paskelbta, jog JAV federalinė telekomunikacijų komisija įteisino tokią praktiką. „Social Intelligence Corporation“ renka informaciją apie privačius asmenis iš įvairių viešai prieinamų šaltinių internete, ją apdoroja ir pardavinėja potencialiems darbdaviams ar kitiems užsakovams. Ar duomenų rinkimo ir pardavimo praktika yra teisėta, iki šiol nebuvo aišku, tačiau visos abejonės išsklaidytos po dabartinio Federalinės telekomunikacijų komisijos sprendimo. Juo leista privačioms bendrovėms rinkti, kaupti ir iki 7 metų laikyti savo archyvuose viešai skelbiamą informaciją, kurią galima pardavinėti privačiais asmenimis besidomintiems užsakovams.

Socialinių tinklų klientams yra patariama labai gerai apgalvoti, kokią informaciją jie viešai apie save skelbia internete.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha