Lietuvos teismų paslaugos perkeltos į elektroninę erdvę

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 30 d. penktadienis

Nuo š. m. liepos 1 d. didelė dalis teismų paslaugų buvo perkelta į elektroninę erdvę (e.teismas.lt). Todėl administracinių ir civilinių teismų dalyviai varstyti teismo duris galės daug rečiau.

Kaip sakė Nacionalinės teismų administracijos Informatikos skyriaus vedėjo pavaduotojas Antanas Girnius, Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis įgyvendinus projektą „Elektroninės paslaugos teisingumo vykdymo procese“, didelę dalį veiksmų, dėl kurių anksčiau buvo privalu lankytis teismų rūmuose, galima atlikti internetu, patogiu metu.

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas e.teismas.lt (LTEPP) leidžia elektroniniu būdu formuoti ir teismui pateikti procesinius dokumentus (ieškinio pareiškimą, atsiliepimą ir pan.), sumokėti žyminį mokestį, peržiūrėti teismo siųstus dokumentus, gauti informacinius pranešimus sistemoje ir žinutes elektroninio ryšio priemonėmis apie teismo proceso įvykius, peržiūrėti bylos medžiagą, išklausyti teismo posėdžio garso įrašą nuotoliniu būdu.

Prie LTEPP portalo prisijungti gali bet kuris Lietuvos pilietis per Elektroninės valdžios vartus (www.epaslaugos.lt) arba pasinaudodamas teismo suteiktu kodu.

Pasak A. Girniaus, pradėjus veikti portalui, lengviau dirbti tapo ir teismų darbuotojams. „Teismai per metus gauna ne mažiau kaip milijoną proceso šalių dokumentų, kuriuos reikėjo administruoti. Iki šiol nebuvo galimybės operatyviai keistis informacija su Valstybine mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos apie sumokėtą žyminį mokestį, teismo posėdžius buvo privalu stenografuoti ranka ar kompiuteriu. LTEPP išsprendė šias problemas“, – sako A.  Girnius.

Projektas „Elektroninės paslaugos teisingumo vykdymo procese“ įgyvendinamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, lėšomis.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »