Lietuvos teismų paslaugos perkeltos į elektroninę erdvę

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 30 d. penktadienis

Nuo š. m. liepos 1 d. didelė dalis teismų paslaugų buvo perkelta į elektroninę erdvę (e.teismas.lt). Todėl administracinių ir civilinių teismų dalyviai varstyti teismo duris galės daug rečiau.

Kaip sakė Nacionalinės teismų administracijos Informatikos skyriaus vedėjo pavaduotojas Antanas Girnius, Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis įgyvendinus projektą „Elektroninės paslaugos teisingumo vykdymo procese“, didelę dalį veiksmų, dėl kurių anksčiau buvo privalu lankytis teismų rūmuose, galima atlikti internetu, patogiu metu.

Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalas e.teismas.lt (LTEPP) leidžia elektroniniu būdu formuoti ir teismui pateikti procesinius dokumentus (ieškinio pareiškimą, atsiliepimą ir pan.), sumokėti žyminį mokestį, peržiūrėti teismo siųstus dokumentus, gauti informacinius pranešimus sistemoje ir žinutes elektroninio ryšio priemonėmis apie teismo proceso įvykius, peržiūrėti bylos medžiagą, išklausyti teismo posėdžio garso įrašą nuotoliniu būdu.

Prie LTEPP portalo prisijungti gali bet kuris Lietuvos pilietis per Elektroninės valdžios vartus (www.epaslaugos.lt) arba pasinaudodamas teismo suteiktu kodu.

Pasak A. Girniaus, pradėjus veikti portalui, lengviau dirbti tapo ir teismų darbuotojams. „Teismai per metus gauna ne mažiau kaip milijoną proceso šalių dokumentų, kuriuos reikėjo administruoti. Iki šiol nebuvo galimybės operatyviai keistis informacija su Valstybine mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos apie sumokėtą žyminį mokestį, teismo posėdžius buvo privalu stenografuoti ranka ar kompiuteriu. LTEPP išsprendė šias problemas“, – sako A.  Girnius.

Projektas „Elektroninės paslaugos teisingumo vykdymo procese“ įgyvendinamas Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, lėšomis.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »