Naujas ekonomines galimybes kuria visa apimantis internetas

Publikuota: 2013 m. gruodžio 13 d. penktadienis

Prie interneto jungiant mechanizmus, procesus ir netgi gamtos kūrinius, formuojamas beveik neįsivaizduojamo masto, naujos kartos internetas. Kadangi 99,4 proc. fizinių dalykų vis dar nėra prijungti prie interneto, šio projekto galimybės yra didžiulės. „Cisco“ prognozuoja, kad per ateinantį dešimtmetį  dėl naujojo „Visa apimančio interneto“ (angl. Internet of Everything – toliau IoE) prognozuojamas viso pasaulio įmonių ir pramonės šakų potencialas sudarys 14,4 trilijonų dolerių.

Dabar prie interneto yra prijungta tik 0,6 proc. mus supančių dalykų, „Cisco“ prognozuoja, kad prie interneto galėtų būti prijungta iki 1,5 trilijonų objektų. Iš visos 14,4 trilijonų dolerių sumos visame pasaulyje esančios įmonės galėtų pasiimti dalį ir sau, jeigu dabar imtųsi veiksmų ir pasinaudotų IoE teikiamomis galimybėmis bei įvykdytų paradigmines permainas verslo, sveikatos priežiūros, pramogų, komunalinių paslaugų ir žemės ūkio srityse – trumpiau tariant, permainas visame kame.

„Per ateinančius porą metų stebėsime perėjimą į IoE, kurio metu žmonės, procesai, duomenys ir kiti dalykai taps vis labiau susiję. Po to atsiras naujos jungčių rūšys, pavyzdžiui, prijungus galvijus, ūkininkams atsiras galimybė lengviau stebėti atskirų gyvulių sveikatą, o prijungus augalus, stebėti juos supančią aplinką," – teigia „Cisco“ verslo vadovas Lietuvai Jonas Bačinskas.

J. Bačinskas aiškina, kad šiais laikais pasaulinį interneto srautą daugiausiai sudaro planšetėmis, išmaniaisiais telefonais ir kompiuteriais tarpusavyje bendraujantys žmonės. Remiantis „Cisco“ vertinimais, prie interneto prijungus naujos rūšies įrenginius, palengvės ne tik ryšiai, bet ir tarpusavio bendravimas, o prijungtų dalykų skaičius iki 2020 metų nuo esamų 10–15 milijardų išaugs iki 50 milijardų.

Tendencinga miesto plėtra

Dėl IoE plėtros, „Cisco“ jau matuoja galimą poveikį vyriausybėms ir viešajam sektoriui. Per metus miestų gyventojų skaičius išauga iki beveik 60 milijonų – iki 2050 metų miestuose gyvens daugiau nei 60% pasaulio gyventojų. Dėl to, žmonės užimantys tik du procentus pasaulyje esančios žemės, suvartos apie tris ketvirtadalius jos išteklių. Be to, per ateinančius dešimt metų bus pastatyta daugiau nei 100 miestų, kuriuose gyvens vienas milijonas žmonių.

„Atsižvelgiant į šias tendencijas ir planuojant miestų procesus, labai svarbu ne tik suprasti, kurioje interneto raidos dalyje esame, bet ir kaip bus naudojamos informacijos, ryšių technologijos ir IoE siekiant išspręsti miestų keliamus iššūkius ir kuriant sveikesnę, saugesnę bei labiau susietą infrastruktūrą,” – sako „Cisco“ verslo vadovas Lietuvai Jonas Bačinskas.

Siekiant automobilius prijungti prie kitų transporto priemonių, signalų ir eismo stebėjimo sistemų gali prireikti 347 milijardų dolerių, nes vartotojai, savivaldybės bei vyriausybės pareikalaus susijusių sprendimų, padėsiančių mažinti spūstis, užterštumą ir nelaimingų atsitikimų skaičių.

IoE pelną gali padidinti 21 procentu

Remiantis „Cisco“ vertinimais, per ateinančius dešimt metų IoE sudarys galimybę padidinti bendrą pasaulio įmonių pelną apytiksliai 21 procentu. Pavyzdžiui, vyriausybėms, savivaldybėms ir organizacijoms IoE suteiks galimybę sukurti naują, pažangią komunalinių paslaugų infrastruktūrą, leidžiančią veiksmingiau paskirstyti ir vartoti energiją. „Cisco“ prognozuoja, kad vien komunalinių paslaugų rinkoje įmonėms numatytas potencialas – 757 milijardai dolerių.

„IoE pakeis rinkas, poreikius ir produktus. Atsiras naujos idėjos, dalykai ir sistemos. Tai naujojo amžiaus pradžia,” – tvirtina J. Bačinskas.

„Cisco“ atstovas įmonėms, nepriklausomai nuo jų sektoriaus, pataria kuo skubiau perimti IoE mąstyseną, nes IoE visuomenę pertvarkys visais įmanomais atžvilgiais.

Saugumas yra viskas

IoE vartotojams ypač svarbus yra saugumas – saugos galimybės ir privatumo politika. Prijungus energetikos, sveikatos priežiūros ir kitas svarbias sistemas, padaugės kibernetinių išpuolių, kurie gali būti net pavojingesni nei fiziniai. Dėl to „Cisco“ įsipareigojo vyriausybėms, įmonėms ir organizacijoms tokių galimų grėsmių išvengti. 

„Siekdami sujungti svarbius infrastruktūros objektus ir įrenginius, esame įsipareigoję sukurti sveiką ir saugią aplinką. Tokiose svarbiose srityse veikiančios įmonės bet kokia kaina privalo būti užtikrintos, jog saugumas netaps problema,” – dėsto J. Bačinskas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »