„Nokia“ pasiekė naują informacijos perdavimo spartos rekordą

Publikuota: 2016 m. spalio 17 d. pirmadienis

Neseniai susikūrusi tinklų milžinė „Nokia-Alcatel-Lucent“ sugebėjo iš 6600 km ilgio vienos gijos optinio kabelio išspausti 65 terabitų per sekundę – maždaug 8 terabaitų per sekundę – spartą.

Kad galėtumėte geriau įsiavaizduoti – „Faster“ povandeninis kabelis, jungiantis JAV ir Aziją, ir priklausantis „Google“ bei keliems Azjos telekomunikacijų milžinams, veikia 60 Tbps sparta, naudodamas 12 optinių gijų. 2016 metų viduryje „Faster“ yra sparčiausias komercinis povandeninis kabelis, tačiau, skaičiuojant vienos gijos pralaidumą (65 Tbps prieš 5 Tbps), jis maždaug 13 kartų lėtesnis už „Nokia-Alcatel-Lucent“ pademonstruotą.

Kito kabelio, „Marea“, tiesiamo tarp JAV ir Ispanijos ir pradėsiančio veikti 2017–2018 metais pralaidumas bus 160 Tbps 16 gijų (vienos gijos pralaidumas 10 Tbps). Jei „Marea“ pakeltų vienos gijos spartą iki 65 Tbps, bendra linijos spartą būtų 520 Tbps, ar 65 terabaitai per sekundę.

Deja, kaip visada tokiais atvejais, „Nokia Bell Labs“ ir „Alcatel-Lucent Submarine Networks“ – kurios dabar yra didesnio „Nokia“ giganto dalys – techninių detalių šykšti. Žinome, kad tai vienos modos gija (SMF), kas yra svarbu, nes dauguma esamos šviesolaidžių infrastrukltūros yra būtent tokia, kas reiškia, kad tokia technologija turi daugiau šansų komerciškai pasiteisinti. Taip pat žinome, kad tikimybinis pluošto formavimas (probabilistic constellation shaping – PCS), naujoviškas QAM pritaikymas, vaidina pagrindinį vaidmenį, perduodant didelius duomenų kiekius ilgesniu šviesolaidžiu.

Iš to, kaip išgaunama 65 Tbps perdavimo sparta, težinome, kad tyrėjai panaudojo dvisluoksnius erbio stiprintuvus – stulbinamai paprastą optinį stiprintuvą, naudojantį vienos modos gijai idealiai tinkančią (1530 nm) stimuliuotąją erbio jonų emisiją. Be to, tikriausiai naudojamas labai tankus WDM (šimtų skirtingų bangos ilgių sklidimą ta pačia gija), oarba gal WDM drauge su OFDM. Paprašėme, kad „Nokia“ atskleistų daugiau techninių detalių; atnaujinsime straipsnelį jeigu gausime.

„Alcatel-Lucent“, kurią 2015 metais įsigijo „Nokia“, yra didžiausias pasaulyje povandeninių kabelių ir sistemų operatorius, ir turi ilgą vis didesnių duomenų kiekio vis spartesnio siuntimo vis tolesniu atstumu istoriją. Kai „Nokia Labs“ praeitą mėnsį pirmą kartą pristatė tikimybinį pluošto formavimą, jų teiginiai apie technologijos perkėlimą tiek į pagrindines duomenų magistrales, tiek ir galutiniams vartotojams, skambėjo užtikrintai.

Šie du faktoriai, kartu su faktu, kad 65Tbps spartos technologija buvo demonstruojama 6600 kilometrų atstumu – lygiai toks yra JAV ir Ispaniją sujungsiančios gijos ilgis – labai pagrįstai leidžia manyti, kad tai ne teoriniai pasvarstymai.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »