„Nokia“ pasiekė naują informacijos perdavimo spartos rekordą

Publikuota: 2016 m. spalio 17 d. pirmadienis

Neseniai susikūrusi tinklų milžinė „Nokia-Alcatel-Lucent“ sugebėjo iš 6600 km ilgio vienos gijos optinio kabelio išspausti 65 terabitų per sekundę – maždaug 8 terabaitų per sekundę – spartą.

Kad galėtumėte geriau įsiavaizduoti – „Faster“ povandeninis kabelis, jungiantis JAV ir Aziją, ir priklausantis „Google“ bei keliems Azjos telekomunikacijų milžinams, veikia 60 Tbps sparta, naudodamas 12 optinių gijų. 2016 metų viduryje „Faster“ yra sparčiausias komercinis povandeninis kabelis, tačiau, skaičiuojant vienos gijos pralaidumą (65 Tbps prieš 5 Tbps), jis maždaug 13 kartų lėtesnis už „Nokia-Alcatel-Lucent“ pademonstruotą.

Kito kabelio, „Marea“, tiesiamo tarp JAV ir Ispanijos ir pradėsiančio veikti 2017–2018 metais pralaidumas bus 160 Tbps 16 gijų (vienos gijos pralaidumas 10 Tbps). Jei „Marea“ pakeltų vienos gijos spartą iki 65 Tbps, bendra linijos spartą būtų 520 Tbps, ar 65 terabaitai per sekundę.

Deja, kaip visada tokiais atvejais, „Nokia Bell Labs“ ir „Alcatel-Lucent Submarine Networks“ – kurios dabar yra didesnio „Nokia“ giganto dalys – techninių detalių šykšti. Žinome, kad tai vienos modos gija (SMF), kas yra svarbu, nes dauguma esamos šviesolaidžių infrastrukltūros yra būtent tokia, kas reiškia, kad tokia technologija turi daugiau šansų komerciškai pasiteisinti. Taip pat žinome, kad tikimybinis pluošto formavimas (probabilistic constellation shaping – PCS), naujoviškas QAM pritaikymas, vaidina pagrindinį vaidmenį, perduodant didelius duomenų kiekius ilgesniu šviesolaidžiu.

Iš to, kaip išgaunama 65 Tbps perdavimo sparta, težinome, kad tyrėjai panaudojo dvisluoksnius erbio stiprintuvus – stulbinamai paprastą optinį stiprintuvą, naudojantį vienos modos gijai idealiai tinkančią (1530 nm) stimuliuotąją erbio jonų emisiją. Be to, tikriausiai naudojamas labai tankus WDM (šimtų skirtingų bangos ilgių sklidimą ta pačia gija), oarba gal WDM drauge su OFDM. Paprašėme, kad „Nokia“ atskleistų daugiau techninių detalių; atnaujinsime straipsnelį jeigu gausime.

„Alcatel-Lucent“, kurią 2015 metais įsigijo „Nokia“, yra didžiausias pasaulyje povandeninių kabelių ir sistemų operatorius, ir turi ilgą vis didesnių duomenų kiekio vis spartesnio siuntimo vis tolesniu atstumu istoriją. Kai „Nokia Labs“ praeitą mėnsį pirmą kartą pristatė tikimybinį pluošto formavimą, jų teiginiai apie technologijos perkėlimą tiek į pagrindines duomenų magistrales, tiek ir galutiniams vartotojams, skambėjo užtikrintai.

Šie du faktoriai, kartu su faktu, kad 65Tbps spartos technologija buvo demonstruojama 6600 kilometrų atstumu – lygiai toks yra JAV ir Ispaniją sujungsiančios gijos ilgis – labai pagrįstai leidžia manyti, kad tai ne teoriniai pasvarstymai.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Vartotojai savo teises gins vienoje elektroninėje sistemoje

Netrukus piliečiai įvairaus pobūdžio ginčus vartotojų srityje spręs kur kas paprasčiau – elektroninėje erdvėje, prisijungę prie Vartotojų teisių informacinės sistemos www.vtis.lt. Vyriausybės nutarimu patvirtintas šios sistemos (VTIS) tvarkos aprašas. skaityti »

Vasarą – naudingos pamokos tėvams internete

Projekto kūrėjai ketina pasiūlyti tėvams vaizdo pamokų ciklą vaikų auklėjimo temomis. Kaip sako „Skynet“ produkto vadovas Povilas Keburis, tai gera proga pratinti naudotojus prie kokybiško interneto turinio. skaityti »

Tarp Baltijos šalių vaikų populiariausi socialiniai tinklai ir žaidimai

Remiantis naujausios „Kaspersky Lab“ ataskaitos rezultatais, viso pasaulio vaikai daugiausia savo laiko praleidžia internete, naudodamiesi komunikacijos priemonėmis, pavyzdžiui, socialiniais tinklais, elektroniniu paštu, pokalbių portalais ir t. t. Tai sudaro 67 proc. internetinės veiklos. skaityti »

„Microsoft“ ir „Facebook“ ties transatlantinį interneto kabelį

„Microsoft“ ir „Facebook“ kartu nuties transatlantinį interneto kabelį, kuris sujungs rytinę JAV pakrantę su Pietų Europa. skaityti »

Kokios 4 internetinių parduotuvių klaidos atbaido pirkėjus?

Susikurti interneto svetainę, dėl aiškių instrukcijų ir nesudėtingų įrankių, tapo ne tik žymiai paprasčiau, bet ir pigiau. Ekspertų teigimu, prieš 10–15 m. lietuviško domeno registracija, kainavusi 60 eurų, atpigo daugiau nei 8 kartus ir dabar kainuoja vos 7 eurus. skaityti »

Kaip vaiką tinkamai supažindinti su mokėjimo kortele?

Nuo kokio amžiaus mokėjimo kortele gali pradėti naudotis vaikai? Patarimais, kada reikėtų savo atžalą supažindinti su mokėjimo kortelėmis ir kaip tinkamai tai padaryti, dalijasi SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė. skaityti »

Bus rengiamas žinių apie Lietuvą puslapis anglų kalba

Užsienio reikalų ministerijoje susitikę kultūros, ūkio ir užsienio reikalų ministrai sutarė kurti Lietuvos aktualijas ir šalį pristatantį portalą anglų kalba. skaityti »

Europoje patvirtinti nauji interneto greičio normatyvai

Nuo 2016 m. gegužės mėnesio Europos Sąjungoje įsigaliojo nauji interneto paslaugų teikimo normatyvai. Kai kas mano, kad pagal juos internetas bus suskirstytas į „internetą elitui“ ir „internetą liaudžiai“. skaityti »

Vaikai vis daugiau laiko praleidžia internete

Dabar vaikai didesnę savo gyvenimo dalį praleidžia prisijungę prie interneto, nei neprisijungę, rodo „Kaspersky Lab“ ir „iconKids & Youth“ atliktas tyrimas. skaityti »

Skaidri ir aiški informacija internete didins pasitikėjimą valstybės institucijomis

Susisiekimo ministerija siūlo suvienodinti valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetaines, kuriose būtų pateikiama aktuali, patikima ir nuolat atnaujinama informacija, lengvai prieinama kiekvienam interneto naudotojui. skaityti »