Nustatyti nauji reikalavimai interneto prieglobos paslaugų ir interneto paslaugų teikėjams

Publikuota: 2015 m. birželio 30 d. antradienis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba pakeitė ir nauja redakcija išdėstė Viešųjų ryšių tinklų, viešųjų elektroninių ryšių paslaugų ir elektroninės informacijos prieglobos paslaugų saugumo ir vientisumo užtikrinimo taisykles. Taisyklės nustato elektroninės informacijos prieglobos paslaugų ir  interneto paslaugų teikėjų teises bei pareigas užtikrinant jų teikiamų paslaugų saugumą ir vientisumą. Taip pat taisyklėmis reglamentuojama informacijos apie kibernetinius ar saugumo incidentus ir vientisumo pažeidimus bei taikytas jų valdymo priemones teikimo tvarka ir sąlygos, incidentų ir vientisumo pažeidimų tyrimo tvarka.

Esminis taisyklių pakeitimas yra susijęs su Kibernetinio saugumo įstatymo nuostatų įgyvendinimu, kuriuo remiantis pirmą kartą Lietuvoje elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikėjams yra nustatomos teisės ir pareigos užtikrinant jų teikiamų paslaugų saugumą ir vientisumą. Elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikėjai privalės informuoti paslaugų gavėjus, kuriose šalyse saugoma jų elektroninė informacija, įgyvendinti tinkamas kibernetinio saugumo užtikrinimo technines ir organizacines priemones savo teikiamų paslaugų saugumui užtikrinti, informuoti savo paslaugų gavėjus apie svarbesnius incidentus, vientisumo pažeidimus ir apie numatomus planinius darbus, kuriuos atliekant yra tikimybė sutrikdyti elektroninės informacijos prieglobos paslaugų saugumą ir (ar) vientisumą, kt.

Taisyklės nustato reikalavimus kovai su šiuo metu aktualiausiomis kibernetinio saugumo problemomis tinkluose: IP adresų klastojimu ir elektroninių paslaugų trikdymo atakomis. Viešųjų ryšių tinklų ir viešųjų elektroninių ryšių paslaugų teikėjai privalės įgyvendinti tinkamas technines ir organizacines priemones, kurios užtikrintų:

  • kad jų teikiamuose viešuosiuose ryšių tinkluose būtų blokuojamas suklastotų interneto protokolo (IP) adresų srautas;
  • kad jų teikiamuose viešuosiuose ryšių tinkluose būtų blokuojamas elektroninių paslaugų trikdymo atakos srautas;
  • jų viešųjų ryšių tinklams ir (arba) viešųjų elektroninių ryšių paslaugoms teikti naudojamos įrangos saugumą.

Interneto paslaugų teikėjai ir elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikėjai privalės:

  • pranešti RRT apie nustatytus incidentus (pvz., elektroninių paslaugų trikdymo atakas, informacinių sistemų užvaldymą ir t. t.);
  • nedelsdami informuoti RRT apie nustatytus incidentus ir (ar) vientisumo pažeidimus, turinčius ar turėjusius didelės įtakos jų teikiamoms paslaugoms (vertinant pagal teikiamų paslaugų sutrikdymo trukmę bei neigiamą poveikį patyrusių paslaugų gavėjų skaičių paslaugos sutrikdymo atveju);
  • pateikti RRT atsakingo asmens, su kuriuo galima susisiekti visą parą, kontaktinę informaciją, įskaitant elektroninio pašto adresą, kad būtų operatyviai apsikeista informacija apie incidentus ir (ar) vientisumo pažeidimus.

RRT tikisi, kad patikslinta tvarka stiprins kibernetinės erdvės saugumą Lietuvoje ir leis operatyviau reaguoti į incidentus.

Šaltinis: rrt.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Saugesnio interneto diena: patarimai naudotojams

2017 m. vasario 7 d. Europoje minima Saugesnio interneto diena, kurios tikslas – paskatinti jaunus žmones saugiau ir atsakingiau naudotis internetu bendraujant, apsiperkant, siunčiantis filmus bei muziką. skaityti »

„Google Maps“ atvėrė Vilniaus oro uosto vidų

Apie Vilniaus oro uostą galima sužinoti dar daugiau – nuo šiol jo vidaus žemėlapį galima pamatyti per „Google“ siūlomą internetinių žemėlapių paslaugą. skaityti »

46 proc. Lietuvos gyventojų lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse

Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos užsakymu 2016 m. IV ketv. atlikto tyrimo duomenimis, 46 proc. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėn. lankėsi valstybės institucijų ir įstaigų interneto svetainėse. skaityti »

Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais - elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu. skaityti »

Vaikai nesuvokia, kokios grėsmės jų tyko internete

Trečdalis penkiolikmečių yra dalinęsi internete savo nuotraukomis, kuriose jie buvo apsinuoginę. Tai – tik vienas iš šokiruojančių faktų, kuriuos atskleidė daugiau nei metus trukęs Anglijos vaikų reikalų komisaro tyrimas. skaityti »

Pavydas interneto draugams kelia neigiamas emocijas

Socialinė žiniasklaida prasidėjo kaip priemonė palaikyti ryšį su draugais ir dalytis laimingais prisiminimais. skaityti »

Kuo „Facebook“ nustebins 2017-aisiais?

Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ 2016-aisiais savo vartotojus džiugino naujų funkcijų ir patobulinimų gausa. skaityti »

Suomiai labiausiai priklausomi nuo interneto

Švedų mobiliojo ryšio operatorius „Tefficient“ atliko tyrimą 32-ose pasaulio šalyse, siekdamas išsiaiškinti, kuri šalis yra labiausiai priklausoma nuo išmaniųjų elektroninių prietaisų. skaityti »

Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. skaityti »

Per internetą daugiausia apsiperka Izraelio gyventojai

2016 metais į Izraelį atėjo 8,1 tonos prekių, užsakytų užsienio el. parduotuvėse. skaityti »