Nustatyti nauji reikalavimai interneto prieglobos paslaugų ir interneto paslaugų teikėjams

Publikuota: 2015 m. birželio 30 d. antradienis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba pakeitė ir nauja redakcija išdėstė Viešųjų ryšių tinklų, viešųjų elektroninių ryšių paslaugų ir elektroninės informacijos prieglobos paslaugų saugumo ir vientisumo užtikrinimo taisykles. Taisyklės nustato elektroninės informacijos prieglobos paslaugų ir  interneto paslaugų teikėjų teises bei pareigas užtikrinant jų teikiamų paslaugų saugumą ir vientisumą. Taip pat taisyklėmis reglamentuojama informacijos apie kibernetinius ar saugumo incidentus ir vientisumo pažeidimus bei taikytas jų valdymo priemones teikimo tvarka ir sąlygos, incidentų ir vientisumo pažeidimų tyrimo tvarka.

Esminis taisyklių pakeitimas yra susijęs su Kibernetinio saugumo įstatymo nuostatų įgyvendinimu, kuriuo remiantis pirmą kartą Lietuvoje elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikėjams yra nustatomos teisės ir pareigos užtikrinant jų teikiamų paslaugų saugumą ir vientisumą. Elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikėjai privalės informuoti paslaugų gavėjus, kuriose šalyse saugoma jų elektroninė informacija, įgyvendinti tinkamas kibernetinio saugumo užtikrinimo technines ir organizacines priemones savo teikiamų paslaugų saugumui užtikrinti, informuoti savo paslaugų gavėjus apie svarbesnius incidentus, vientisumo pažeidimus ir apie numatomus planinius darbus, kuriuos atliekant yra tikimybė sutrikdyti elektroninės informacijos prieglobos paslaugų saugumą ir (ar) vientisumą, kt.

Taisyklės nustato reikalavimus kovai su šiuo metu aktualiausiomis kibernetinio saugumo problemomis tinkluose: IP adresų klastojimu ir elektroninių paslaugų trikdymo atakomis. Viešųjų ryšių tinklų ir viešųjų elektroninių ryšių paslaugų teikėjai privalės įgyvendinti tinkamas technines ir organizacines priemones, kurios užtikrintų:

  • kad jų teikiamuose viešuosiuose ryšių tinkluose būtų blokuojamas suklastotų interneto protokolo (IP) adresų srautas;
  • kad jų teikiamuose viešuosiuose ryšių tinkluose būtų blokuojamas elektroninių paslaugų trikdymo atakos srautas;
  • jų viešųjų ryšių tinklams ir (arba) viešųjų elektroninių ryšių paslaugoms teikti naudojamos įrangos saugumą.

Interneto paslaugų teikėjai ir elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikėjai privalės:

  • pranešti RRT apie nustatytus incidentus (pvz., elektroninių paslaugų trikdymo atakas, informacinių sistemų užvaldymą ir t. t.);
  • nedelsdami informuoti RRT apie nustatytus incidentus ir (ar) vientisumo pažeidimus, turinčius ar turėjusius didelės įtakos jų teikiamoms paslaugoms (vertinant pagal teikiamų paslaugų sutrikdymo trukmę bei neigiamą poveikį patyrusių paslaugų gavėjų skaičių paslaugos sutrikdymo atveju);
  • pateikti RRT atsakingo asmens, su kuriuo galima susisiekti visą parą, kontaktinę informaciją, įskaitant elektroninio pašto adresą, kad būtų operatyviai apsikeista informacija apie incidentus ir (ar) vientisumo pažeidimus.

RRT tikisi, kad patikslinta tvarka stiprins kibernetinės erdvės saugumą Lietuvoje ir leis operatyviau reaguoti į incidentus.

Šaltinis: rrt.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »