Pasaulio lietuviai – už balsavimą internetu

Publikuota: 2011 m. balandžio 15 d. penktadienis

Pasaulio lietuviai norėtų, kad užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams būtų sudaryta galimybė balsuoti internetu ir ragina parlamentą greičiau apsispręsti dėl šio klausimo.

Pasak Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisijos pirmininko nuo PLB, JAV LB Vyto Maciūno, internetinis balsavimas palengvintų rinkimų procesą. Jis pateikė Amerikos lietuvių pavyzdį, kai PLB vadovybė renkama internetu.

„Tai palengvina ir priartina prie išrinkimo savo struktūrų. Atrodo, normalu būtų, jeigu tą būtų galima padaryti, bet čia būtų jau ne užsienio lietuvių darbas, bet Vyriausiosios rinkimų komisijos“, – penktadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo V. Maciūnas.

„Įvedę tokią lengvesnę, patrauklesnę galimybę mobiliems žmonėms šiandieniniame globaliame pasaulyje internetu, mes tikrai tuos balsuotojų skaičius padidintume“, – dėstė Seimo narys, LPB komisijos pirmininkas Paulius Saudargas.

Skaičiuojama, kad balsuoti internetu galėtų keliasdešimt tūkstančių Lietuvos piliečių.

Šią savaitę posėdžiavusi PLB komisija, žadėjo kreiptis į Seimo frakcijų seniūnų sueigą ir prašyti, kad užsienio lietuvių balsavimo internetu klausimas būtų pateikiamas plenariniam Seimo posėdžiui. Dar praėjusių metų pabaigoje parlamentarų grupė įregistravo Seimo rinkimų, Rinkimų į Europos Parlamentą, Prezidento rinkimų, Referendumo įstatymų pakeitimų projektus, kuriuos priėmus būtų leista užsienyje esantiems Lietuvos piliečiams balsuoti internetu.

Pasak įstatymų projekto iniciatoriaus ir rengėjo, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario P. Saudargo, pokyčiai valstybės gyvenime reikalauja tobulinti rinkimų įstatymus. Balsuodama internetu lietuvių išeivija turės galimybę aktyviau dalyvauti Lietuvoje vykstančiuose rinkimuose. Kartu šios įstatymo pataisos leis pasiruošti visuotiniam internetinio balsavimo įvedimui visuose Lietuvoje vykstančiuose rinkimuose.

Anot P. Saudargo, balsavimas internetu atitiks visus teisės aktų nustatytus balsavimo reikalavimus ir principus. Įstatymo projekte nustatyta, kad balsuoti internetu išeivijos rinkėjas gali konkrečiu nustatytu laiku Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) interneto svetainėje.

Balsuoti internetu turėtų teisę visi išeivijos rinkėjai, VRK nustatyta tvarka įrašyti į Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių ar konsulinių įstaigų sudarytus rinkėjų sąrašus bei patvirtinę savo pilietybę ir asmens tapatybę elektroninėje erdvėje.

Įstatymų pataisas pasirašė aštuoni parlamentarai, atstovaujantys visoms Seimo frakcijoms: Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos nariai Paulius Saudargas, Ona Valiukevičiūtė, Rima Baškienė, Dalia Teišerskytė, Juozas Olekas, Saulius Bucevičius, Vytautas Bogušis, Zita Užlytė.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

 

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Vyriausybė pritaria, kad būtų įteisintas balsavimas internetu

„Tokia balsavimo forma ypač aktuali jaunesnio amžiaus žmonėms. Be to, balsuoti internetu daug patogiau būtų Lietuvoje negyvenantiems piliečiams“, – pranešime spaudai teigė premjeras Algirdas Butkevičius. skaityti »

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »